Formuła 1 zamyka się na kibiców? Nie będzie zmiany jak w innych dyscyplinach

Formuła 1 zamyka się na kibiców? Nie będzie zmiany jak w innych dyscyplinach

Podaj dalej

Formuła 1 ogłosiła w dniu wczorajszym kalendarz na pierwszą część tegorocznego sezonu. Runda europejska będzie liczyła osiem wyścigów, a każdy z nich odbędzie się bez udziału publiczności. Nie jest planowane, aby wykorzystać ten okres, aby dotrzeć do większej ilości fanów.

f1

Wiele innych dyscyplin sportowych w związku z tym, iż nie może wpuścić kibiców, decyduje się na transmisje w otwartych kanałach. To nie tylko wyciągnięcie pomocnej dłoni, aby móc wspierać swój ulubiony zespół czy zawodnika.

Takie decyzje to także dobra okazja do tego, aby wypromować dany sport i zachęcić do tego, aby w przyszłości ktoś zdecydował się na wydanie dodatkowych kilku złotych w miesiącu.

Wiadomo już, że Formuła 1 choć straci tysiące kibiców w związku z zamknięciem bram na obiekty, nie zamierza decydować się zmiany. Wszystko przez zawarte już wcześniej umowy.

„Formuła 1 ma podpisane umowy na transmisje z wyścigów i zamierza się z nich wywiązać” – poinformowała F1. Oznacza to, że np. w Polsce weekendy wyścigowe zobaczą tylko abonenci Eleven Sports.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News