Ford wprowadza dwie odważne wersje ST-Line dla nowej Fiesty

Ford wprowadza dwie odważne wersje ST-Line dla nowej Fiesty

Ford wprowadza dwie odważne wersje ST-Line dla nowej Fiesty

Podaj dalej

Nowe Fordy Fiesta ST-Line Red Edition oraz Black Edition mają pozwolić klientom jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu. Poza odmienną stylizacją nadwozia obie wersje wyróżnia 140-konny silnik EcoBoost o pojemności 1 litra i sportowe zawieszenie.

Oparte na sportowym wariancie Fiesty ST-Line, na który przypada prawie jedna piąta sprzedaży Fiesty w 2018 roku, nowe wersje Fiesty ST-Line Red Edition i Black Edition mają charakterystyczne detale nadwozia oraz wnętrza, inspirowaną stylistyką Ford Performance.

Dostępne w wersjach trzy- i pięciodrzwiowych, Fiesty ST-Line Red Edition i Black Edition są napędzane przez benzynowe silniki Ford EcoBoost o mocy 140 KM o pojemności 1 litra. Silnik sprzężony jest z sześciostopniową, ręczną skrzynią biegów o niskim współczynniku tarcia. Według danych Forda średnie zużycie paliwa tego agregatu to 5.1 l/100 km i emisja CO2 na poziomie 116 g/km.

Nowe wersje Forda Fiesty ST-Line Red Edition i Black Edition mogą być zamawiane już teraz na wybranych rynkach europejskich, również w Polsce. Ceny startują od 82 190 zł.

Czerwień czy czerń?

Fiesta ST-Line Red Edition otrzymała wykończenie zewnętrzne w pakiecie nazwanym jako Race Red – z matowymi czarnymi pasami obramowanymi czarnymi krawędziami o wysokim połysku, biegnącymi od dachu, przez maskę silnika, aż do dolnej listwy przedniego spoilera. Z kolei Fiesta ST-Line Black Edition otrzymała zewnętrzne wykończenie w kolorze Shadow Black, a matowe czarne pasy są podkreślone czerwonymi krawędziami o wysokim połysku.

Obydwa warianty sportowej Fiesty otrzymały duży tylny spojler malowany w kolorze nadwozia, charakterystyczne czarne 17-calowe obręcze kół z czerwonymi obramowaniami i czarne obudowy lusterek, przecięte poziomymi czerwonymi liniami.

We wnętrzu konsekwentnie także królują kolorystyczne kontrasty. Czerwone akcenty znalazły się na sportowych, częściowo skórzanych sportowych fotelach, na podłokietnikach drzwi, na ramkach nawiewów powietrza i na listwie ozdobnej po stronie pasażera. Czerwone szwy dodają klasy obszytej skórą, spłaszczonej u dołu kierownicy, ozdabiają też mieszek dźwigni zmiany biegów, dźwignię i mieszek hamulca ręcznego, dywaniki podłogowe i poszycie boczne drzwi.

W samochodach dostępny jest też system łączności i rozrywki SYNC 3 kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, który umożliwia kierowcom Fiesty ST-Line Red Edition i Black Edition sterowanie audio, nawigacją oraz smartfonami za pomocą poleceń głosowych i 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego.

W standardzie producent oferuje automatyczne halogenowe reflektory projekcyjne, światła do jazdy dziennej LED, tylne światła częściowo LED; przednie światła przeciwmgielne ze statycznym doświetlaniem zakrętów, system utrzymywania samochodu na pasie ruchu, ogranicznik prędkości i asystenta ruszania na wzniesieniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News