Ford ujawnił ceny za nową generację Focusa

To już czwarta generacja znanego i lubianego przez kierowców Forda Focusa. Koncern ujawnił jego ceny oraz elementy wyposażenia, które będą dostępne dla klientów w standardzie.

Ford ujawnił ceny za nową generację Focusa
Podaj dalej

Na polski rynek przewidziano dwie odmiany nadwoziowe. Pierwszą jest pięciodrzwiowy hatchback, a drugą kombi. Auto w wersji Trend, czyli z wyposażeniem standardowym będzie posiadać między innymi manualną klimatyzację, czy odtwarzacz Myconnection z wyświetlaczem o przekątnej 4,2 cala.

Z zewnątrz każda wersja wyposażenia otrzyma światła w technologii LED do jazdy dziennej oraz przeciwmgielne. Poza tym producent zadbał o bezpieczeństwo podróżujących, instalując w samochodzie specjalne systemy bezpieczeństwa. Jednym z nich jest np. system Pre-Collision Assist, który po wykryciu zagrożenia wspomoże lub rozpocznie hamowanie samochodu. Samochód będzie posiadać także system ostrzegania o zmianie pasa ruchu.

Przejdźmy teraz do najważniejszego, czyli ceny. Zaczyna się ona od kwoty 63 900 zł za wersję Trend, w ramach której otrzymujemy silnik benzynowy o pojemności 1.0 EcoBoost i mocy 100 KM. Naturalnie będzie on współpracował z manualną skrzynią biegów. Ceny za pozostałe wersje wyposażenia mamy poznać wkrótce.

Tagi: Ford Focus, premiera 2018, ceny,

Przeczytaj również