Ford Ranger Raptor wskoczy do Europy, od 2019 roku także w Polsce

Ford Ranger Raptor wskoczy do Europy, od 2019 roku także w Polsce

Ford Ranger Raptor wskoczy do Europy, od 2019 roku także w Polsce

Podaj dalej

Ford wprowadzi na Stary Kontynent specjalną wersją pick-up’a z rodziny Rangerów. Model Raptor pojawi się w Europie już w przyszłym roku. Będzie dostępny także u polskich dilerów marki spod znaku błękitnego owalu.

Decyzja o sprzedaży na Starym Kontynencie najpotężniejszej wersji z serii „strażników” została ogłoszona dzień przed startem targów Gamescom w Kolonii (22-25 sierpnia). Samochód właśnie na tej imprezie zaliczy swój europejski debiut i ma być jednym z najciekawszych modeli w nowej serii konsolowej gry Forza Horizon 4.

Ford na Gamescom przedstawi wyjątkowy projekt Raptora w 4D

Realne egzemplarze jednego z najszybszej pół-terenówek w historii pojawić się mają w sprzedaży już w przyszłym roku. Ford Ranger Raptor napędzany jest dwulitrowym silnikiem Diesla o mocy 213 KM. Ma dwie turbiny i zapewnia maksymalny moment obrotowy 500 Nm.

Jednostka połączona jest z automatyczną skrzynią biegów z dziesięcioma biegami, a napęd przekazywany jest na cztery koła.

Obie turbosprężarki pracują szeregowo przy niższych prędkościach obrotowych silnika, zwiększając moment obrotowy i szybkość reakcji na działania kierowcy. Przy wyższych obrotach, większa, niskociśnieniowa turbosprężarka zapewnia osiąganie mocy maksymalnej.

Podwozie Raptora jest dodatkowo wzmocnione a auto posiada także system adaptacyjnych amortyzatorów, które na bieżąco dostosowują swoją pracę w zależności od nawierzchni – zarówno w terenie, jak i na twardej nawierzchni.

Kierowca może wybrać jeden z sześciu trybów jazdy, w tym jeden dla tradycyjnych szos, drugi dla skalistego terenu i tzw. tryb „Baja”, dla szybkiej jazdy terenowej. Podwozie jest dodatkowo wzmocnione stalową osłoną przeciwnajazdową, a poszerzone nadkola mają również zapobiegać uszkodzeniom podwozia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News