Ford Mustang55 - edycja specjalna kultowego modelu z jedynym słusznym motorem pod maską

Ford Mustang55 - edycja specjalna kultowego modelu z jedynym słusznym motorem pod maską

FORD_2019_MUSTANG_55_02

Podaj dalej

Ford Mustang55 powstał, aby uczcić 55. rocznicę kultowego amerykańskiego pony car’u. Jak na wyjątkową edycję przystało, pod jego maską znajdziemy 5-litrowy pięknie brzmiący motor V8. Takie samochody szanujemy.

Ford Mustang55 może się podobać

Konstrukcja „55” została oparta na dobrze nam już znanym 5-litrowym Mustangu. Jednak z pewnością nie pomylimy tych dwóch wersji na ulicy. Ford Mustang55 wyróżnia się zewnętrzną stylistyką z charakterystycznymi przetłoczeniami na masce i bokach nadwozia. Poza tym znajdziemy na nim oznaczenia podkreślające wyjątkowość modelu i opcjonalnie – co ciekawe – spoiler tylny. Efektu „wow” mają dopełniać błyszczące czarne 19-calowe aluminiowe obręcze kół.

Wewnątrz samochodu również znajdziemy smaczki, które mają pozbawić nas złudzeń, z jaką edycją mamy do czynienia. Szczególne wrażenie na pasażerach mają zrobić wstawki z włókna węglowego, które umieszczono na desce rozdzielczej. Ponadto poszycie konsoli środkowej zostało wykonane ze skóry i charakteryzuje się ono szarym szwem, który powtórzony jest także na dywanikach podłogowych. Wersje Mustanga55 wyposażone w sześciobiegową manualną skrzynię biegów Forda otrzymały gałkę zmiany biegów o unikalnym kształcie wykonaną z tworzywa. Natomiast wersje z 10-biegową przekładnią automatyczną są wyposażone w charakterystyczną metalową gałkę zmiany biegów. Fotele i boczki drzwiowe wykończono wysokiej jakości alcantarą.

Instalowane standardowo rozwiązania zwiększające komfort i wygodę obejmują podgrzewane i chłodzone przednie fotele, zaawansowany system łączności Ford SYNC 3, obecnie z radiem DAB+, wysokiej jakości 12-głośnikowy system audio B&O oraz modem pokładowy FordPass Connect zapewniający lepszą łączność i funkcjonalność, w tym zdalne uruchamianie silnika w wersjach z automatyczną przekładnią, zdalne odblokowywanie zamka centralnego i lokalizator pojazdu.

Ford Mustang55 z kierownicą po prawej stronie wyposażony został w aluminiowe akcenty deski rozdzielczej i skórzane wykończenie gałki zmiany biegów. Siedzenia natomiast wykończono skórą w kolorach Ebony, Ceramic lub Russet.

Strony:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News