Ford Mustang obchodzi wielki jubileusz

Ford Mustang obchodzi wielki jubileusz

Ford Mustang obchodzi wielki jubileusz

Podaj dalej

Ford Mustang doczekał się okazałego jubileuszu. Marka spod znaku błękitnego owalu wyprodukowała 10 mln egzemplarzy tego modelu.

Jest to jednocześnie najlepiej sprzedający się w Ameryce samochód sportowy ostatnich 50 lat a od trzech lat Mustang jest liderem sprzedaży wśród modeli sportowych na świecie.

Zbudowany w fabryce Flat Rock w Michigan, 10-milionowy Ford Mustang, to 450-konny, ośmiocylindrowy kabriolet z manualną przekładnią, w kolorze Wimbledon White w wersji GT V8, wyposażony w najnowsze rozwiązania wspomagające kierowcę. Pierwszy w historii sygnowany Mustang (VIN 001) wyprodukowany w 1964 roku, napędzany 164-konnym silnikiem V8, opuścił fabrykę z lakierem tego samego koloru, wyposażony w trzystopniową manualną skrzynię biegów.

Jim Farley, prezes globalnych rynków, Ford Motor Company: Mustang to serce i dusza naszej firmy i ulubieniec całego świata. Ten sam dreszcz, który towarzyszył mi w Mustangu na ulicach Detroit, Londynu, czy w Pekinie, czułem wcześniej jeżdżąc po kraju jako nastolatek, kiedy kupiłem mój pierwszy samochód – Mustanga coupe z 1966 roku. Mustang wywołuje uśmiech na twarzach, niezależnie od szerokości geograficznej i języka.

Według analizy globalnych danych rejestracji samochodów sportowych IHS Markit i wewnętrznych analiz Forda z lat 1966-2018, Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym ostatnich 50 lat.

Po tym, jak Ford w roku 2015 wprowadził swoją legende oficjalnie na rynek europejski, na Starym Kontynencie sprzedano ponad 38 000 Mustangów. W 2017 r. w Europie Mustang wyprzedził Porsche 911 na 13 europejskich rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W czołowej piątce europejskich rynków sprzedaży Mustanga znalazły się w roku 2017 Niemcy, Zjednoczone Królestwo, Francja, Belgia i Szwecja.

Ford sprzedał w Europie ponad 38 000 Mustangów, od wprowadzenia tego kultowego modelu w roku 2015 na rynek europejski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News