Ford Mustang 1967 - model, na który przeciętnie zarabiający facet wyda tylko kilka klocków

Ford Mustang 1967 - model, na który przeciętnie zarabiający facet wyda tylko kilka klocków

Ford Mustang 1967 – model, na który przeciętnie zarabiający facet wyda tylko kilka klocków

Podaj dalej

Kto w przeszłości składał modele z klocków LEGO, palec do budki. A w zasadzie do sklepu. Palec powinien być przygotowany na wpisanie kodu PIN. Ford w porozumieniu z duńską marką legendą, przygotował zestaw z serii Creator Expert Range, z kultowym Mustangiem z 1967 roku. Tani nie jest, ale zabawa dla małych i dużych chłopców może być przednia.

Jest co składać

Autentyczna ikona Ameryki właśnie dziś trafiła na półki sklepów z dziecięcym asortymentem Seria LEGO Creator Expert – Ford Mustang, który na legendarną wersję z 1967 roku w wersji fastback, składa się z 1470 elementów.

Nostalgiczny model samochodu z działającym układem kierowniczym, ciemnoniebieskim nadwoziem, białymi wyścigowymi paskami, uwypuklonym wlotem powietrza na masce, nadrukowanym na przednim wlocie logo Mustanga, emblematami GT i pięcioramiennymi felgami z oponami z odwzorowanym bieżnikiem, mierzy ponad 10 centymetrów wysokości, 34 centymetry długości i 14 centymetrów szerokości.

Dla „Bobów budowniczych” daje możliwość dostosowania amerykańskiej ikony do własnych specyfikacji dzięki kolekcji opcjonalnych dodatków.

Personalizacja jak u dealera, nawet „blachy”

Opcje indywidualizacji obejmują supercharger, tylny spojler, wyeksponowane rury wydechowe,  przedni spojler i zbiornik podtlenku azotu, co zapewni autentyczne wrażenie budowania własnej wersji muskularnego samochodu.

Autentyczność i wierność oryginałowi umożliwia również właścicielom przechowywanie przedmiotów w otwieranym bagażniku, a także podnoszenie maski, pod którą znajdą szczegółowo odtworzony model potężnego silnika V8 o pojemności 390 cali sześciennych (6,4 litra) z akumulatorem, wężami i filtrem powietrza.

Tylne zawieszenie samochodu można podnieść, by uzyskać jeszcze bardziej ekstrawagancki wygląd, drzwi są otwierane, a panel dachowy jest zdejmowany, otwierając dostęp do szczegółów wnętrza z klasycznymi siedzeniami, radiem, działającym układem kierowniczym i dźwignią zmiany biegów na tunelu centralnym.

Nadrukowane na wlocie powietrza logo Mustanga, emblematy GT i wybór tablic rejestracyjnych dodają końcowego szlifu. Jedyny minus, cena. Na oficjalnej stronie LEGO Polska kosztuje 619,99 zł ale to i tak nieźle jak nie stać na oryginał w skali 1:1.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News