Ford Mondeo Hybrid pojawi się także w wersji kombi

Ford Mondeo Hybrid pojawi się także w wersji kombi

Ford Mondeo Hybrid pojawi się także w wersji kombi

Podaj dalej

Ford poinformował, że zwiększy paliwooszczędną gamę pojazdów benzynowo-elektrycznych o Mondeo Hybrid w wersji kombi. Popularny model marki pojawi się w sprzedaży w 2019 roku.

Hybrydowa wersja Mondeo Wagon kierowana będzie przede wszystkim do klientów, którzy potrzebują większej ładowności, a przy tym chcą czerpać korzyści ze sprawności zapewnianej przez elektryczny układ napędowy.

Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek Ford opublikuje pełną specyfikację i cennik rozszerzonej gamy Mondeo Hybrid, która ma wyróżniać się niższym zużyciem paliwa i mniejszą emisją CO2. Model ten jest obecnie oferowany w czterodrzwiowym nadwoziu, ze stylizacją inspirowaną profilem sportowego coupé z niską linią dachu, a także jako ekskluzywny wariant Mondeo Hybrid Vignale.

Napęd hybrydowy Forda Mondeo wykorzystuje silnik elektryczny do wspomagania specjalnie opracowanego, pracującego w cyklu Atkinsona, 2-litrowego silnika benzynowego, samochód wyposażony jest także w generator, umożliwiający ładowanie regeneracyjne akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1,4 kWh umieszczonego za tylnymi siedzeniami chłodzonego powietrzem, zbudowanego z myślą o ułatwieniu jego recyklingu. Technologia hamowania regeneracyjnego pozwala na odzyskiwanie do 90 procent energii normalnie traconej podczas hamowania i wykorzystanie tej energii do doładowania akumulatora.

Ford Mondeo Hybrid może poruszać się w trybie czysto elektrycznym, szczególnie przydatnym w mieście, gdy ruch uliczny wymaga częstego zatrzymywania się i ruszania. Napęd hybrydowy zapewnia moc maksymalną 187 KM przenoszoną przez opracowaną przez Forda bezstopniową, automatyczną przekładnię zapewniającą jeszcze większą oszczędność paliwa.

Kolejne rozwiązania techniczne, opracowane by pomagać kierowcom w optymalizacji wydajności, obejmują interfejs Ford Smartgauge do monitorowania zużycia paliwa i energii, a także wspomagany elektrycznie układ kierowniczy, elektrycznie napędzaną sprężarkę klimatyzacji, układ chłodzenia silnika oraz układy podciśnieniowe, które znacznie zmniejszają obciążenie silnika.

Mondeo Hybrid to pierwszy hybrydowy pojazd elektryczny produkowany przez Forda w Europie i jest montowany wraz z benzynowymi i wysokoprężnymi wersjami Mondeo w Walencji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News