Ford EcoSport już dostępny w Polsce

Ford EcoSport już dostępny w Polsce

Ford EcoSport już dostępny w Polsce

Podaj dalej

W rozkwitającym segmencie crossoverów Ford również próbuje swoich sił. Znamy już ceny modelu EcoSport. Model ten idealnie wypełni lukę po wycofaniu z rynku B-Maxa. Jest to ciekawa propozycja za rozsądne pieniądze. Przygotowaliśmy kilka informacji na jego temat.

Do wyboru mamy pięć różnych konfiguracji wyposażenia, w tym dwie specjalne, ST-Line oraz ST-Linie Black. Poza tym Ford oferuje nam również pięć silników, z czego trzy benzynowe i dwa diesle. Wersja bazowa, czyli Trend, może mieć tylko dwa z nich, oba o pojemności jednego litra i mocy 100 lub 125 KM. W obu otrzymamy tylko przedni napęd i manualną skrzynię biegów. Jeśli bardzo zależy nam na automacie to musimy zdecydować się na wyższą wersję Navi Edition i dopłacić do niej jeszcze 7000 zł za skrzynię. Najtańsza wersja z silnikiem o mocy 100 KM ma kosztować około 59 900 zł, ale jeszcze nie jest dostępna. Model bazowy jest nieco droższy, cena wynosi 67 280 zł. Podstawowe wyposażenie wersji Trend to skórzana kierownica, manualna klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby i lusterka oraz przednie światła przeciwmgielne.

Wersja Navi Edition, w której dostępny jest wspomniany automat, w wyposażeniu ma dodatkowo nawigację Ford SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym, tempomatem i alufelgami. Ta wersja jest droższa o 7000 zł od opcji Trend. Przejdźmy teraz do kolejnej, czyli Titanium. Tutaj możemy już się zdecydować na najmocniejszy silnik benzynowy o mocy 140 KM. We wnętrzu otrzymamy skórzaną tapicerkę, automatyczną klimatyzację i czujniki parkowania z kamerą. Cena za podstawową wersję Titanium wynosi 82 900 zł. Wersja sportowa ST-Line kosztuje od 87 700 zł również z silnikiem 1.0 EcoBoost o mocy 125 KM. Różni się od poprzedniej wersji głównie zewnętrzną i wewnętrzną stylistyką. Jak się można domyślać po samej nazwie, jest bardziej sportowa. Pakiet Black z dwukolorowym nadwoziem kosztuje tyle samo.

Jeśli chodzi o diesle, to oba mają pojemność 1.5. Podstawowy motor generuje 100 KM i jest dostępny w każdej wersji poza Trend. Nowa jednostka EcoBlue generuje 125 KM i jest znacznie droższa, bo o 11 200 zł. Tak duża różnica w cenie wynika z faktu, że tylko z tym silnikiem otrzymujemy napęd AWD. W pozostałych wersjach silnikowych musimy zadowolić się napędem na przednią oś.

Tagi: Ford, Ford Polska, EcoSport

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News