Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed stawia na ekologię i wymienia samochody na hybrydowe Toyoty

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed stawia na ekologię i wymienia samochody na hybrydowe Toyoty

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed stawia na ekologię i wymienia samochody na hybrydowe Toyoty

Podaj dalej

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed stawia na ekologię i wymienia samochody na hybrydowe Toyoty. Flotę producenta leków wzmocnią modele Camry i Corolla Sedan nowej generacji, wyposażone w technologię hybrydową. Jest to część szeroko zakrojonego programu proekologicznych inwestycji.

W 2019 roku Adamed realizuje kolejną eko-inwestycję, podejmując decyzję o wymianie samochodów na hybrydowe Toyota Corolla Sedan oraz Toyota Camry. To kolejny krok na drodze nieustannego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, w różnych obszarach. Pierwsze hybrydy trafiły do firmy w czerwcu 2019 r., a przez kolejne 4 lata Adamed planuje wymienić flotę firmy tak, aby składała się w całości z niskoemisyjnych samochodów hybrydowych.

„Nowe hybrydy we flocie spalają mniej paliwa – oszczędzamy co najmniej litr na każde 100 km, a co za tym idzie, emitują mniej dwutlenku węgla do środowiska. Nasze analizy wykazały, że wymiana 200 samochodów ograniczy emisję CO2 do atmosfery o blisko 120 ton rocznie“ – wyjaśnia Paweł Pawlik, kierownik Zespołu Floty Samochodowej w Adamed Pharma S.A.

Wybór samochodów hybrydowych to nie tylko innowacja i komfort dla pracowników, ale przede wszystkim realne oszczędności w budżecie firmy, wynikające z niskich kosztów spalania i eksploatacji, co najlepiej widać w perspektywie kilku lat.

Corolla i Camry to dwa nowe modele w gamie hybryd Toyoty. Oba auta zostały zbudowane na supersztywnej platformie TNGA, która wraz z zawieszeniem wielowahaczowym przy tylnej osi zapewnia bardzo dobre właściwości jezdne i pewność prowadzenia. Kompaktowa Corolla Sedan jest napędzana układem hybrydowym o mocy 122 KM z silnikiem 1.8, który emituje średnio od 97–116 g/km CO2, spełniając nową normę Euro 6AG. Pod maską średniej wielkości sedana Camry kryje się układ o mocy 218 KM, oparty na silniku benzynowym 2.5 Dynamic Force. Jego emisja według WLTP wynosi od 119–127 g/km CO2 i jest zgodna z normą Euro 6DG. Oba modele mają bogate wyposażenie w standardzie, w tym nowoczesne systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News