Firma EcoCar stawia na Tesle

Firma EcoCar stawia na Tesle

Firma EcoCar stawia na Tesle

Podaj dalej

Już w marcu tego roku zobaczymy na warszawskich ulicach Tesle w barwach firmy EcoCar. To ciekawe posunięcie jest spowodowane rosnącymi oczekiwaniami klientów. Ludzie chcą ekologicznych i ekonomicznych samochodów.

Tesle Model S będzie można zamówić z poziomu aplikacji mobilnej EcoCar. Tego oczekują nasi klienci – głodni innowacji, świadomi ekologicznie i ekonomicznie. Rynek przejazdów i carsharing rośnie jak zaczarowany. Zwiększa się siła nabywcza Polaków, którzy coraz częściej rezygnują z własnego samochodu na rzecz taxi lub car sharingu. Musimy zaoferować nową jakość, do której przyzwyczailiśmy już naszych klientów. Spółka analizuje możliwość wprowadzenia następnych samochodów elektrycznych do floty. Na razie wprowadzamy Tesle w programie pilotażowym – mówi Paweł Osowski, który zarządza firmą EcoCar.

Następnie kontynuuje: Rozdzielenie kompetencji spółek pozwoli na lepsze wykorzystanie zasobów i potencjału marki EcoCar. Umożliwi również spółkom wypracowanie znacznie lepszej marży EBITDA. Atrakcyjność inwestycyjna dwóch wyspecjalizowanych jest istotnie wyższa niż gdyby spółki działały razem. EcoCar S.A. zakończył proces wydzielenia do nowej spółki aplikacji, telecentrum i kompetencji sprzedażowych. W spółce dotychczasowej EcoCar Flota S.A. pozostawiono samochody i kierowców, czyli narzędzia służące do realizacji zleceń pozyskanych przez EcoCar.

Dzięki bardziej efektywnemu zarządzaniu spółka planuje rozbudować flotę swoich samochodów do prawie 600. Plan ma zostać zrealizowany do końca tego roku. Na chwilę obecną EcoCar posiada łącznie 400 samochodów hybrydowych i Mercedesów Vito. Firma planuje również zwiększyć portfolio swoich klientów i uzyskać ponad 1,5 mln zleceń. Od początku działalności EcoCar przewiózł już ponad 3,5 mln klientów. Z naszej aplikacji korzysta kilkadziesiąt tysięcy podróżujących miesięcznie, ale nadal to mniej niż połowa realizowanych zleceń. Nadal najwięcej zamówień przyjmujemy przez numer telecentrum 123456789 i IVR. Na koniec tego roku liczymy, że ponad połowa naszych kursów będzie zamawiana przez aplikację.

Poprzez inwestycje w technologię staliśmy się bezpośrednim konkurentem spółek z aplikacją, oferując klientom nowoczesne metody zamawiania, kontroli i rozliczania przejazdów, zachowując jednocześnie swoją kluczową przewagę konkurencyjną – własną flotę jednorodnych samochodów. EcoCar jako pierwszy na rynku wprowadził możliwość zamawiania z poziomu aplikacji przejazdów taxi nowymi hybrydami oraz przejazdów za z góry umówioną cenę, w czarnych Mercedesach Vito – zakończył Paweł Osowski. Mercedesy to dobra opcja dla grup projektowych. W trakcie podróży można swobodnie pracować. Klienci indywidualni natomiast mogą obniżyć rachunki za przejazd, ponieważ w samochodzie tym mieści się 7 osób + kierowca. Auto spełnia wszystkie przepisy dotyczące ustawy o transporcie drogowym.

Tagi: EcoCar, Tesla Model S, Mercedes, Elektromobilność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News