Finał konkursu Najbezpieczniejszy Młody Kierowca 2018 rozstrzygnięty

Finał konkursu Najbezpieczniejszy Młody Kierowca 2018 rozstrzygnięty

Finał konkursu Najbezpieczniejszy Młody Kierowca 2018 rozstrzygnięty

Podaj dalej

Polski Związek Motorowy (PZM) wraz z Komendą Główną Policji i partnerami zorganizował pierwszy w Polsce konkurs dedykowany dla młodych adeptów sztuki kierowania samochodem. Główny cel to promowanie bezpiecznej jazdy wśród kierowców w wieku 18-24 lata.

Konkurs „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca” ma za zadanie zmienić tendencję niebezpiecznie jeżdżących młodych uczestników ruchu drogowego, posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Każdy kierowca w wieku 18-24 lat mógł spróbować swoich sił na torze szkoleniowym w Modlinie i wykazać się umiejętnościami i wiedzą z zakresu bezpieczniej jazdy.

Na przełomie czerwca i lipca ponad 1,300 osób wzięło udział w pierwszym, elektronicznym etapie konkursu. 30 najlepszych uczestników z całej Polski spotkało się w minioną sobotę w finale konkursu na Torze Modlin, aby zmierzyć się w zadaniach praktycznych. Wśród zadań konkursowych znalazły się:

  • hamowanie na wprost przed przeszkodą oraz hamowanie z ominięciem przeszkody
  • rozpoznawanie poślizgu – unikanie / hamowanie w zakręcie
  • destabilizacja pojazdu przy wykorzystaniu płyty poślizgowej z „szarpakiem” – próba utrzymania toru jazdy i ominięcia przeszkody
  • płynność jazdy slalomem
  • pierwsza pomoc

Miano pierwszego w Polsce Najbezpieczniejszego Młodego Kierowcy zdobył w sobotę, 6 października Łukasz Mackiewicz z Gdańska i z Toru Modlin odjechał Mercedesem. Miejsce drugie zajął Szymon Pabich z Bełchatowa, a miejsce trzecie Tomasz Bieńkowski z Grębocina.

Zwycięzca imprezy ma możliwość użytkowania samochodu marki Mercedes na dwa miesiące.

fot. Michał Gmitruk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News