Filtry kabinowe klasy premium dostępne są dla kolejnych modeli

Filtry kabinowe klasy premium dostępne są dla kolejnych modeli

Filtry kabinowe klasy premium dostępne są dla kolejnych modeli

Podaj dalej

Nissan poszerzył asortyment filtrów kabinowych klasy premium o produkty przeznaczone do pick‑upa Navara oraz modelu Micra obecnej generacji.

W filtrach zastosowano warstwę z węgla aktywowanego oraz powłokę z naturalnych polifenoli, aby uniemożliwić przedostawanie się do kabiny gazów, nieprzyjemnych zapachów oraz drobnych cząstek, takich jak kurz i alergeny.

Produkty z tej serii zaoferowano po raz pierwszy w grudniu 2017 r., aby zapewnić kierowcom Nissanów dostęp do najnowszej technologii filtrowania powietrza. Obecnie asortyment obejmuje filtry do 11 modeli marki, w tym do X‑Traila (od 2007 r.), Micry (od 2010 r.), Navary (od 2016 r.) oraz do wszystkich wersji Qashqaia, Juke’a i Pulsara.

Europejski kierowca spędza w samochodzie średnio całe 10 dni (240 godzin) rocznie. Zużyte, zablokowane lub źle działające filtry kabinowe mogą przyczyniać się do problemów zdrowotnych kierowcy i pasażerów. Zdaniem ekspertów 15–25% ludzi na świecie cierpi na katar sienny wywoływany pyłkami roślin przedostającymi się do wnętrza samochodu.

Atak takiego kataru za kierownicą może być niebezpieczny. Przy prędkości 80 km/h kichający kierowca przejeżdża z zamkniętymi oczami blisko 25 metrów.

Nissan zaleca stosowanie najnowszych filtrów kabinowych klasy premium oraz ich coroczną wymianę dla zapewnienia optymalnego funkcjonowania tego elementu.

Wszystkie filtry klasy premium otrzymały certyfikat od niezależnych organizacji testujących AIR TEST i RNSA. Nowe filtry o potwierdzonej skuteczności neutralizowania do 96% alergenów pyłkowych poprzez uniemożliwienie im przedostania się do kabiny są zazwyczaj droższe o 5‑10 euro od standardowych filtrów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News