Fiat kolejną marką z SUV-em coupe w ofercie?

Fiat kolejną marką z SUV-em coupe w ofercie?

Fiat kolejną marką z SUV-em coupe w ofercie?

Podaj dalej

SUV-y i crossovery dominują w wynikach sprzedaży. Nic więc dziwnego, że producenci szukają nisz w tym segmencie. Ostatnim hitem w tym segmencie są SUV-y o bryle przypominającej auta klasy coupe. Niewykluczone, że taki model zaoferuje niebawem także włoska marka.

Podczas Sao Paulo International Motor Show Fiat przedstawił model studyjny o nazwie Fastback Concept, który może poniekąd zdradzać aspirację Włochów do wprowadzenia kolejnego SUV-a, a w zasadzie crossovera w swojej ofercie. W koncepcyjnym projekcie jest sporo nawiązań do Alfa Romeo Stelvio, które na europejskim rynku cieszy się coraz większą popularnością.

Czy Włosi zdecydują się na opracowanie wersji seryjnej Fiata Fastback, tego nie zdradzają. Póki co w sieci można raczyć się zdjęciami i filmem z konceptem w roli głównej. Uwagę zwraca w crossoverze m.in. odważnie stylizowana maska z wąskim otworem wlotu powietrza oraz wyraźnie podzielone moduły świateł.

Dla kogo?

Miejsce debiutu studyjnej wersji Fiata Fastback Concept może sugerować, że producent z Turynu najpierw będzie chciał wprowadzić do sprzedaży na rynkach trzech Ameryk. Niektóre źródła donoszą, że miałoby to nastąpić już w 2020 roku. Czy model trafi także do Europy pozostaje sprawą otwartą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News