Ferrari z turbo

Ferrari z turbo

Podaj dalej

Do odbywającego się na początku października salonu samochodowego w stolicy Francji pozostało niewiele czasu. Codziennie dowiadujemy się o nowych premierach. W Paryżu nie zabraknie także Ferrari. Włoska marka zaprezentuje model GTC Lusso T.

fot. Ferrari
fot. Ferrari

Pierwszy raz w historii Ferrari zaoferuje dwa różne silniki do jednego modelu. W gamie znajdziemy oczywiście klasykę, czyli V12 o pojemności 6,3 l rozwijające moc 690 KM. Natomiast GTC4 Lusso wyposażony będzie w dobrze znany z Californii T silnik V8 biturbo o pojemności 3,9 l. Pod jego maską znajdziemy 610 KM, a moment obrotowy wynosić będzie 760 Nm.

Doładowane Ferrari będzie zdecydowanie lżejsze o około 80 kilogramów. To za sprawą rezygnacji ze skomplikowanego napędu na cztery koła. Ponadto rozkład mas został przesunięty w kierunku tylnej osi. Auto rozpędza się do 100 km/h w 3,5 sekundy. To zaledwie o 0,1 sekundy wolniej niż V12. Prędkość maksymalna to 320 km/h. Według danych technicznych GTC4 Lusso ma spalać średnio 11,6l/100km, a więc o 4l/100km mniej, niż V12.

fot. Ferrari
fot. Ferrari
fot. Ferrari
fot. Ferrari

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News