Ferrari wykorzysta dzień filmowy na sprawdzenie nowego bolidu

Ferrari wykorzysta dzień filmowy na sprawdzenie nowego bolidu

8 interakcji

Podaj dalej

Na dzień przed rozpoczęciem testów Formuły 1 w Barcelonie, zespół Ferrari planuje wykorzystać jeden z dwóch dni tzw. filmowych, na wstępne sprawdzenie nowego bolidu i przygotowanie produktów marketingowych.

17 lutego na torze Catalunya zobaczymy zatem po raz pierwszy w tym roku Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca. Obaj kierowcy zaprezentują się w nowym bolidzie i sprawdzą w niewielkim stopniu jego możliwości. Oficjalnie najważniejszym punktem tego dnia, będzie rzecz jasna możliwość nakręcenia na torze materiałów promocyjnych na nadchodzący sezon.

FIA zadbała bowiem o to, aby w takie dni zespoły miały ograniczone możliwości. Z tego też powodu do dyspozycji jest wówczas specjalne ogumienie, a dystans jaki mogą pokonać bolidy nie może być większy niż 100 kilometrów. Takie obostrzenia mocno ograniczają możliwości testowania wielu rzeczy – jednakże nie wszystkich.

Kilka dni wcześniej, a dokładnie 15 lutego, zaplanowana jest w Maranello prezentacji nowego modelu bolidu. Z kolei pierwsza tura przedsezonowych testów F1 w Barcelonie rusza 18 lutego i potrwa do 21 lutego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News