Ferrari nie odpuszcza. Złożono wniosek o ponowne rozpatrzenie incydentu Vettela

Ferrari nie odpuszcza. Złożono wniosek o ponowne rozpatrzenie incydentu Vettela

39 interakcji
vettel 3019

Podaj dalej

Rzecznik Ferrari poinformował o złożeniu wniosku o ponowne zbadanie incydentu, przez który Sebastian Vettel stracił zwycięstwo w ostatnim wyścigu Grand Prix Formuły 1.

Procedura polega obecnie na tym, że nowe dowody zostaną poddane ocenie FIA. Jeśli zostaną uznane za znaczące i istotne, do pracy przystąpią sędziowie. Zgodnie z regulaminem zespół może poprosić o jeszcze jedną analizę zdarzenia, z zastrzeżeniem, że od czasu wydania decyzji o karze pojawiły się nowe dowody w sprawie.

Sebastian Vettel z dodatkową karą za zachowanie po GP Kanady?

”Jeśli odkryty zostanie znaczący i istotny nowy element, który nie był dostępny dla stron ubiegających się o analizę w czasie trwania imprezy, niezależnie od tego, czy sędziowie wydali już orzeczenie w sprawie, wyznaczeni przez FIA oficjele muszą spotkać się w swoim gronie (osobiście lub w inny sposób), w uzgodnionym przez siebie terminie, wzywając zainteresowaną stronę lub strony do wysłuchania wszelkich stosownych wyjaśnień i wydając werdykt w oparciu o przedstawione przed nimi fakty i elementy” – mówi zapis Kodeksu Sportowego.

Gorąco w Ferrari. Leclerc celowo nie został poinformowany o karze dla Vettela?!

W trakcie wyścigu o Grand Prix Kanady na Niemca została nałożona 5-sekundowa kara czasowa za niebezpieczny powrót na tor po niekontrolowanym wyjeździe na trawiaste pobocze. Zdaniem sędziów Niemiec nie zwrócił uwagi na jadącego tuż za nim Lewisa Hamiltona, który miał zostać zmuszony do wykonania uniku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News