Ferrari Monza SP 2 kolejnym luksusowym autem w garażu Zlatana Ibrahimovica

Ferrari Monza SP 2 kolejnym luksusowym autem w garażu Zlatana Ibrahimovica

Ferrari Monza SP 2 zlatan new

Podaj dalej

Zlatan Ibrahimovic sprezentował sobie niezwykły prezent na 38. urodziny. Legendarny napastnik zakupił Ferrari Monza SP 2 wyprodukowany w limitowanej liczbie egzemplarzy i tylko dla „szczególnych osobistości”.

Piłkarz Los Angeles Galaxy posiada już ponad dziesięć luksusowym samochodów w swoim garażu. Według doniesień w garażach posiadłości byłego reprezentanta Szwecji stoją jeszcze m.in. Lamborghini Galarde, Ferrari F430 Spider, Maserati Gran Turismo MC Stradale i Volvo C30 T-5.

View this post on Instagram

Happy Birthday to Zlatan

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Ferrari Monza SP 2 przyspiesza od 0 do 100 kilometrów na godzinę w 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 kilometrów na godzinę. Podróżowanie takim autem na co dzień wymaga założenie specjalnego stroju oraz kasku. 6,5-litrowy silnik V12, który generuje 800 KM mocy i 718 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Śmiało można stwierdzić, że podróżując tym modelem można poczuć się niczym jak za bolidem Formuły 1. Model ten posiada homologację drogową, ale nie ma co ukrywać, że bardziej nadaje się na tory, niż na publiczne drogi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News