Fernando Alonso: Znudziło mnie bycie dziewiątym czy dziesiątym

Fernando Alonso: Znudziło mnie bycie dziewiątym czy dziesiątym

84 interakcje

Podaj dalej

We wtorek Fernando Alonso po kilku miesiącach ponownie zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Hiszpan będzie testował opony Pierelli w bolidzie McLarena.

Były mistrz świata w niedzielę miał okazję na żywo oglądać jak radzą sobie bolidy ekipy z Woking. A radziły sobie bardzo przyzwoicie – Lando Norris dojechał do mety na szóstej pozycji. Alonso podkreśla, że gdyby miał bolid którym mógłby walczyć o mistrzowski tytuł, miałby zdecydowanie większą chęć na powrót do F1.

Fernando Alonso: W zeszłym roku wyjeżdżałem z toru Sakhir na czwartej pozycji w mistrzostwach, po tym jak byłem piąty w Australii i siódmy w Bahrajnie. Tyle że jestem w tym świecie od 18 lat. Znudziło mnie bycie dziewiątym czy dziesiątym. Wolę, gdy mnie tu nie ma. W tym roku postanowiłem stawić czoła innym wyzwaniom.

37-latek podaje sprzeczne informacje na temat chęci powrotu do F1. Gdy poinformowano o testach powiedział, że powrót na przyszły sezon uzależnia od oferty i konkurencyjności zespołu. Później jednak mówił już zupełnie inaczej.

 

 

Robert Kubica – onboard ze startu wyścigu Grand Prix Bahrajnu 2019

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News