Fernando Alonso zdradził plany na przyszłość. Wciąż szuka wyzwań

Fernando Alonso zdradził plany na przyszłość. Wciąż szuka wyzwań

41 interakcji
Fernando Alonso

Podaj dalej

Fernando Alonso wyraził zainteresowanie startami w nowej klasie wyścigowej Hyper Sport. Hiszpan ma duże doświadczenie, jeżeli chodzi o wyścigi długo dystansowe.

Były kierowca Formuły 1 reprezentował Toyotę od 2018 roku, a w jej barwach dwukrotnie triumfował w wyścigu 24h Le Mans. Po tym, jak zrezygnował ze startów, jego miejsce zajął inny były kierowca F1, Brendon Hartley.

Fernando Alonso: Podoba mi się idea serii hypercarów oraz nowe przepisy. Aston Martin już potwierdził swój udział, wystartuje także Toyota. Mam nadzieję, że w nadchodzących tygodniach dołączą inne ekipy. Na pewno pojawię się tam także ja, w 2021, 2022 albo 2023 roku. Powiedziałem, że moje pożegnanie z wyścigami długodystansowymi nie jest definitywne. Z pewnością powrócę. Nie wiem tylko, czy to kwestia roku, dwóch czy trzech. Wiem na pewno, że dołączę do klasy hyper sport, bo rywalizacja tam zapowiada się wyśmienicie.

Hiszpan jak na razie wciąż szuka nowych wyzwań, które zapewnią mu odpowiednią dawkę adrenaliny oraz spełnią sportowe ambicje.

Wypadek Fernando Alonso na treningu przed Indianapolis 500 [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News