Fernando Alonso pod wrażeniem bolidu McLarena

Fernando Alonso pod wrażeniem bolidu McLarena

24 interakcje
alonso fernando

Podaj dalej

Fernando Alonso w bardzo pozytywny sposób wypowiada się na temat bolidu, jaki przygotował zespół na ten sezon. Zdaniem Hiszpana został wykonany krok na przód pod każdym aspektem.

Były mistrz świata w trakcie wtorkowych testów Formuły 1 w Bahrajnie testował zarówno bolid McLarena, jaki i opony Pirelli. Za kierownicą bolidu zasiadł po raz pierwszy od Grand Prix Abu Zabi w 2018 roku. Na koniec dnia podkreślił, że model MCL34 jest lepszym bolidem niż ten z ubiegłego roku. Zaznaczył również, że rozwój McLarena nie wpłynie na jego powrót do F1.

Fernando Alonso: Udało się wykonać postępy w każdym aspekcie bolidu. Samochód ma więcej przyczepności, jest szybszy na prostych, a sam silnik również jest lepszy. Po prostu cały pakiet to krok w dobrym kierunku. Podczas dotychczasowych wyścigów widzieliśmy, że potrzebne są kolejne kroki, by nawiązać walkę z czołową trójką. Najpierw trzeba jednak znaleźć się na czele środka stawki lub wejść na poziom Haasa. To jest nasz cel i czuję, że bolid ma na to potencjał. Mnóstwo pracowaliśmy przez ostatnie cztery lub pięć lat, jednakże nigdy nie udało nam się utrzymać ciągłości postępów. Miewaliśmy dobre początki sezonów, dobre momenty, lecz nigdy nie udawało nam się utrzymać stabilnej formy w trakcie roku. Teraz mamy dobrą bazę oraz niezły program rozwojowy. Zanosi się na znacznie lepszy sezon.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News