Fernando Alonso oficjalnie wraca do bolidu Formuły 1

Fernando Alonso oficjalnie wraca do bolidu Formuły 1

78 interakcji

Podaj dalej

Były dwukrotny mistrz świata Formuły 1 weźmie udział w przyszłotygodniowych testach po Grand Prix Bahrajnu. Fernando Alonso tym samym po nieco dłuższej przerwie znów wsiądzie do bolidu F1.

Hiszpana zobaczymy na torze Sakhir za kierownicą McLarena. Brytyjski zespół wystawi dwa bolidy. Jeden do własnych testów, drugi dla Pirelli. Były lider stajni będzie jeździł bolidem służącym do testów opon. Za kierownicą spędzi cały wtorek i połowę środy. Alonso wystąpi na testach F1 w Bahrajnie świeżo po zaliczeniu dwudniowych jazd dakarową Toyotą Hilux na pustyni Kalahari w RPA.

Hit dnia! Mem wideo z Kubicą na oficjalnym profilu F1 podbija internet

W trakcie testów Hiszpan spotka się na torze m.in. z synem Michaela Schumachera, który będzie testował bolid Ferrari i Alfy Romeo. Z kolei Williams zapowiedział wystawienie swojego kierowcy rezerwowego Nicholasa Latifiego. Nie wiadomo jednak, czy skorzysta wyłącznie z usług Kanadyjczyka, czy w bolidzie pojawi się również jeden z podstawowych kierowców – Robert Kubica lub George Russell. Decyzja zapewne zostanie podjęta po Grand Prix Bahrajnu.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News