Fernando Alonso ma kłopot. Honda nie pozwala mu na zdobycie Potrójnej Korony

Fernando Alonso ma kłopot. Honda nie pozwala mu na zdobycie Potrójnej Korony

20 interakcji

Podaj dalej

Mało kto przekonuje się na własnej skórze tak jak Fernando Alonso, jak może przez lata ciągnąć się za kimś jeden wywiad i jedno ”niefortunne” wypowiedziane zdanie. Jak donoszą zagraniczne media Honda zablokowała start Hiszpana w tegorocznym Indianapolis 500 z zespołem Andretti Autosport.

Amerykańska ekipa korzysta z silników dostarczanych przez japońskiego producenta. Ten jednak nie życzy sobie, aby Fernando Alonso zasiadał do samochodu w którym będzie ich jednostka napędowa. Powód jest powszechnie znany – dwukrotny mistrz świata Formuły 1 w latach 2015-2017 otwarcie i bez większych zahamowań krytykował silniki Hondy, reprezentując barwy McLarena.

Fernando Alonso: Być może nie powinienem był tego mówić, ale te słowa nie padły w trakcie wywiadu dla telewizji czy na konferencji prasowej. Gdyby dzisiaj któryś z czołowych kierowców doświadczył takiego poziomu osiągów, z jakim ja musiałem się mierzyć, nie wyobrażam sobie co by miał na ten temat coś do powiedzenia.

Nie jest żadną tajemnicą, że w związku z trudnym charakterem Alonso i jego dużą otwartością może mieć duże problemy z tym, aby powrócić do Formuły 1. A o tym właśnie Hiszpan coraz częściej myśli i nie ukrywa tego w swoich wypowiedziach.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News