Fernando Alonso: Czy mogę wrócić do F1? W 2021 roku tak

Fernando Alonso: Czy mogę wrócić do F1? W 2021 roku tak

16 interakcji
Alonso

Podaj dalej

Fernando Alonso obecnie przygotowuje się do startu w najbliższym Rajdzie Dakar. Po jego głowie wciąż chodzi jednak powrót do Formuły 1, choć jak podkreśla – nie nastąpi to na pewno wcześniej niż w 2021 roku. A wszystko przez przepisy.

Hiszpan nie ukrywa, że obecna Formuła 1 jest dla niego zbyt przewidywalna. Rządzi w niej jeden zespół i ciężko o sprawiedliwą rywalizację. Umiejętności w tym przypadku odgrywają drugorzędną rolę, a takie konkurowanie go w żadnym stopniu nie interesuje.

Fernando Alonso: Czy mogę wrócić do F1? Myślę, że najpierw muszę zrealizować parę wyzwań niezwiązanych z tym sportem. Nie ukończyłem jeszcze misji w Indianapolis 500 chociażby. Jednak w roku 2021 mamy mieć nowe przepisy i to może być ciekawa opcja. Może wtedy zobaczymy inną F1 od tej, którą znamy z ostatnich lat. Myślę, że nadal istnieją powody, dla których opuściłem F1. Nadal dominuje tu jeden zespół, a wyścigi są zbyt przewidywalne. Może w roku 2021 to się zmieni i wtedy pomyślę o powrocie.

Zobaczenie Alonso w F1 to na pewno marzenie wielu fanów. Jeżeli faktycznie ma do tego dojść, to sezon 2021 na pewno jest odpowiednim momentem.

Robert Kubica będzie współpracował z Ferrari lub Mercedesem?!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News