FCA Poland najbardziej polską firmą zagraniczną

FCA Poland najbardziej polską firmą zagraniczną

FCA Poland najbardziej polską firmą zagraniczną

Podaj dalej

Historia marki Fiat w Polsce jest długa i dla wielu polskich rodzin znacząca. Nieprzypadkowo firma Fiat Chrysler Automobiles Poland, została uznana w specjalnym plebiscycie czytelników Gazety Polskiej za najbardziej „polską” firmę zagraniczną.

W uroczystej gali wręczenia nagród 5 listopada br. w Galerii Porczyńskich w Warszawie, wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński. W plebiscycie „Firma 100-lecia Niepodległości” zorganizowanym przez Gazetę Polską spółka FCA Poland otrzymała specjalne wyróżnienie za wieloletnią aktywną obecność w naszym kraju i szczególny wkład w rozwój polskiej motoryzacji.

To jedyna zagraniczna firma, którą docenili czytelnicy gazety. W plebiscycie wybierali oni przedsiębiorstwa, które najmocniej zapisały się swoimi działaniami w historii naszego kraju w ostatnim stuleciu i które poprzez swoje działania promują jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie brały udział zarówno duże przedsiębiorstwa jak i małe działające lokalnie firmy rodzinne.

Spośród zgłoszonych do plebiscytu kapituła wytypowała sto firm, na które czytelnicy mogli głosować. Dodatkowo mogli oni wyróżnić marki o co najmniej pięćdziesięcioletniej tradycji, które na stałe wpisały się w polską tradycję. Właśnie wśród tych laureatów znalazła się firma FCA Poland.

Nagrodę odebrał dyrektor Zakładu FCA Poland w Tychach – inżynier Antoni Greń.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News