Fabryka SEAT-a w Martorell rozpoczyna produkcję Audi A1

Fabryka SEAT-a w Martorell rozpoczyna produkcję Audi A1

Fabryka SEAT-a w Martorell rozpoczyna produkcję Audi A1

Podaj dalej

Rozpoczęła się produkcja nowego, sportowego i kompaktowego modelu Audi A1. Wyłączność na realizację tego projektu ma fabryka SEAT-a w Martorell.

Ulokowanie Audi A1 w Martorell to wynik sukcesu produkcyjnego Audi Q3, który w Hiszpanii tworzony był od połowy 2011 roku. Od tego czasu do lipca ubiegłego roku Martorell opuściło prawie 800 tysięcy tych pojazdów, znacznie przekraczając początkowe oczekiwania. Poprzednia generacja Audi A1 była produkowana w Brukseli, a nowe Audi Q3 w węgierskiej fabryce Gyor.

Nowa generacja Audi A1, drugi model premium wyprodukowany w Hiszpanii po Audi Q3, będzie wytwarzany na dwie zmiany, przy użyciu platformy MQB A0. Jest to platforma, na której w 2017 roku debiutował SEAT Ibiza.

Martorell, nowy skład modeli

Poziom produkcji w fabryce Martorell w najbliższych latach zapowiada się imponująco. Audi A1 to trzeci model, który pojawia się na linii produkcyjnej tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Dołącza on do piątej generacji Ibizy oraz crossovera Arona.

Szybki rozwój zakładu potwierdzają statystyki. Tylko w 2018 roku. zatrudniono ponad 500 pracowników na czas nieokreślony. Wzmocnienie siły roboczej SEAT Group to wynik wzrastającej produkcji i nowych modeli, które pojawiają się w fabryce Martorell. To także efekt rozwoju strategicznych projektów związanych z łącznością samochodów i cyfryzacją firmy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News