Fabryczna rajdówka Porsche? Bardzo prawdopodobny scenariusz

Fabryczna rajdówka Porsche? Bardzo prawdopodobny scenariusz

262 interakcje
Fabryczna rajdówka Porsche? Bardzo prawdopodobny scenariusz

Podaj dalej

Pamiętacie samochód rajdowy, jakim był Porsche 959 w pięknych i magicznych czasach grupy B? Producent tego cuda po wielu latach spędzonych głównie w wyścigach chce, by znów był także utożsamiany z rajdami.

Jeśli będąc na trasie rajdowego odcinka spotkaliście oklatkowane Porsche to prawdopodobnie mieliście sporo szczęścia. W Polsce mamy taką możliwość śledząc właściwie tylko HRSMP. W stawce RSMP aktualnie nie ma ani jednego samochodu tej marki i podobnie wygląda sytuacja w wielu innych krajach. Zmodyfikowane 911 GT3 można za to regularnie oglądać na torach wyścigowych całej Europy.

Porsche bardzo poważnie rozważa oferowanie fabrycznego samochodu rajdowego. Niemiecki koncern opublikował zdjęcia rajdówki opartej na modelu 718 Cyman GT4 Clubsport. Ten wyjątkowy egzemplarz będzie można zobaczyć podczas niemieckiej rundy WRC, która odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia. Porsche oświadczyło, że decyzja w sprawie produkcji zostanie podjęta jeszcze w tym roku i będzie ona zależna od zainteresowania potencjalnych klientów.

Porsche na pewno nie będzie najbardziej konkurencyjnym samochodem w stawce, ale możemy postawić w ciemno, że kierowca takiego auta szybko zjedna sobie kibiców. Najlepszym potwierdzeniem tego jest Nissan 350 Z Sławomira Strychalskiego. Z drugiej strony skoro 718 Cayman GT4 Clubsport jest popularny w wyścigach GT4, to czemu nie miałby być w rajdach?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News