F1: Zespół Roberta Kubicy jest w rozsypce, Williams szuka nowych pracowników

F1: Zespół Roberta Kubicy jest w rozsypce, Williams szuka nowych pracowników

Podaj dalej

Rzadko takie propozycje trafią do publicznej wiadomości. W każdym razie jeśli posiadasz tytuł inżyniera, możesz aplikować do ekipy z Grove. Wakat jest dla 22 specjalistów, głównie specjalizujących się w kwestiach związanych z aerodynamiką, IT i analizą danych.

O problemach technicznych z bolidem ze stajni ROKiT Williams donosiliśmy wielokrotnie, a wyniki na mecie GP Australii, otwierającego sezon Formuły 1, świadczą tylko o jednym. Nie ma chemii. No może poza kierowcami – Robertem Kubicą i Georgem Russellem.

Lowe zagwarantował poziom „low”

Brak spójnej wizji, szereg nieprzemyślanych nominacji w doborze odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, doprowadził do sytuacji, w której ekipa z Grove, po zwolnieniu Pady’ego Lowe , stara się poukładać team na nowo.

Reorganizacja (przypuszczamy, że jedna z wielu) dotyczy obecnie 22 stanowisk, głównie związanych z działem odpowiedzialnym za aerodynamikę bolidów Williamsa, ale też IT i analityków danych.

Robert Kubica może odmienić Williamsa. „Ten gość ekscytuje mechaników i inżynierów”

Nie tak szybko

Umówmy się, nie trzeba być specjalistą od wyścigów Formuły 1, aby nie zauważyć, że strata w kwalifikacjach do pole position takiego talentu jak Robert Kubica, wynosząca ponad 4 sekundy, to w królowej motorsportu norma. Nie, to przepaść – furmanką samochodu wyprzedzić się nie da, mimo najszczerszych chęci.

Niestety tak jak mgliście prezentują się wyniki na torze, tak również i wspomniane wakaty. Rekrutacja to jedno, a zatrudnienie to druga sprawa. 22 oferty pracy dla chętnych podjęcia wyzwania i przywrócenia do łask zespołu Williamsa w F1, czeka na początek kilkumiesięczny, tzw. „urlop ogrodniczy”. Co to oznacza w skrócie? Najpierw swoje – dobrze zabezpieczone warunkami kontrakty – muszą zakończyć obecni pracownicy, a dopiero po czasie na ich miejsce mogą pojawić się nowi specjaliści.

Phillip Horton nie widzi szans dla Williamsa. „Muszą odpuścić dwa najbliższe sezony”

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News