F1: Sebastian Vettel zły na Mercedesa. ''Gadali bzdury''

F1: Sebastian Vettel zły na Mercedesa. ''Gadali bzdury''

Podaj dalej

Sebastian Vettel nie ukrywa zaskoczenia znakomitym tempem Mercedesa na piątkowych treningach. Kierowca Ferrari zasugerował, że rywal w trakcie testów ukrywał swoją szybkość.

Po testach w Barcelonie wszyscy zgodnie mówili o dominacji Ferrari. Mercedes miał pozostawać w tyle i tracić do zespołu z Maranello około pół sekundy na każdym okrążeniu. Piątkowe treningi pokazały jednak, że taka sytuacja nie ma miejsca. Na dodatek Srebrne Strzały zaprezentowały się lepiej niż Ferrari. Sebastian Vettel nie ukrywa rozgoryczenia tym faktem.

Sebastian Vettel: Myślę, że bolid Mercedesa wydawał się naprawdę szybki. Nie wiemy, czy po prostu my dziś trochę mieliśmy problemy, czy inni również, ale to fakt, że jeździli w swojej lidze. Czym były zatem te wszystkie brednie, że nie są w formie i tak dalej? Nie rozumiem tego szczerze mówiąc. Tak więc jestem trochę zaskoczony. Może wszyscy rywale Mercedesa mieli trudności i jesteśmy w stanie odwrócić tę sytuację, ale wyglądali na bardzo mocnych, dużo silniejszych niż twierdzili przed weekendem. Nie wiem, czy to my mieliśmy dzisiaj problemy. Nie wiem, czy problemy miały inne zespoły. Fakt jest jeden – Mercedes był w swojej lidze. Może w sobotę uda nam się coś zmienić. Ale tak, wyglądają na bardzo mocnych. Są w dużo lepszej formie niż mówili przed tym weekendem.

Największy konkurent Lewisa Hamiltona podkreślił, że w trakcie piątkowych testów nie czuł się tak pewnie za kierownicą swojego bolidu, jak w trakcie testów w Barcelonie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News