F1: Oto zmiany w bolidzie Williamsa ZDJĘCIA

F1: Oto zmiany w bolidzie Williamsa ZDJĘCIA

Podaj dalej

Zespół Williamsa intensywnie pracuje nad bolidem, aby jak najlepiej przygotować go do sesji treningowej, a zwłaszcza kwalifikacji oraz wyścigu.

Wszystko wskazuje na to, że Williams zdążył na czas ze wszystkimi poprawkami, jakie miał zaplanowane. W tym elementy, które nakazała poprawić FIA, jak chociażby lusterka. Chociaż bolid nie wyjechał jeszcze na tor, już można zauważyć większość zmian jakie zaszły w samochodzie Kubicy i Russela.

Na poniższym zdjęciu możemy zobaczyć porównanie lusterek z testów w Barcelonie z nowymi, zgodnymi z przepisami.

Williams musiał usunąć (zmodyfikować) element pierwszego zawieszenia, który sprawiał wrażenie spójnego z jednym z wahaczy.

Nowym elementem w bolidach jest tzw. skrzydełko T-wing. Williams nie używał tego elementu w trakcie testów. Teraz jako jedyny zespół może pochwalić się tym, że jest ono… podwójne.

Zmiany zaszły także w sekcjach bocznych oraz z tyłu bolidu. Wszystkie zmiany mają wpłynąć na znaczną poprawę aerodynamiki, a także wpłynąć na lepsze kierowanie bolidem.

Kubica otrzymał brawa od kolegów w trakcie konferencji prasowej

Jak nowe elementy wpłyną na poprawkę jazdy i uzyskiwanych czasów w porównaniu do reszty stawki, przekonamy się już w piątek o 2:00 w nocy czasu polskiego. Wówczas odbędzie się pierwsza sesja treningowa przed Grand Prix Australii.

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News