F1: Były pracownik Williamsa zdradził powód słabej dyspozycji bolidu

F1: Były pracownik Williamsa zdradził powód słabej dyspozycji bolidu

kubica bolid 88

Podaj dalej

Były pracownik Williamsa pełniący funkcję dyrektora ds. osiągów, który pełnił tę funkcję do końca ubiegłego roku, zdradził przyczyny słabej postawy bolidów w tym sezonie.

Rob Smedley około pięć lat temu przyczynił się do tego, że ekipa z Grove była w stanie rywalizować nawet o miejsca na podium. Z końcem ubiegłego roku zaczął szukać nowych wyzwań, ale dziś zdradza, dlaczego Williams odstaje aż tak znacząco od reszty stawki.

Rob Smedley: Williams potrzebował ogromnej pracy. Zainwestowaliśmy sporo w nowych inżynierów, ale następnym krokiem w takim przypadku są inwestycje w badania i rozwój. Do tego nigdy nie doszło. Jeśli chcesz być prawdziwym konstruktorem w F1, to musisz inwestować ogromne środki albo zostaniesz w tyle, bez względu na to, jak dobrzy są twoi pracownicy. Nie chcę rozmawiać o nazwiskach i konkretnych osobach, ale to jasne, że zespół znalazł się w obecnej sytuacji z powodu złych decyzji. Szkoda.

Na razie nic nie wskazuje na to, że Robert Kubica i George Russell będą w stanie wywalczyć jakiekolwiek punkty w tym sezonie. Claire Williams zapewnia, że FW42 ulegnie poprawie i pozwolić walczyć o punkty. Ale czy można w to jeszcze wierzyć?

Claire Williams: George Russell na pewno będzie mistrzem świata. Mam nadzieję, że z Williamsem

Przeczytaj również