F1: Bottas zdradził z czym Mercedes ma problem

F1: Bottas zdradził z czym Mercedes ma problem

64 interakcje

Podaj dalej

Mercedes nie zaprezentował się najlepiej w trakcie pierwszej tury zimowych testów, a Valtteri Bottas wprost zdradził, że bolid ma duże problemy z balansem.

Sam Toto Wolff nie ukrywał, że samochód wymaga jeszcze pracy, a pewne zmiany zostaną wprowadzone na kolejne dni testów. Lewis Hamilton również mówił wprost, że czasy nie są najlepsze i bolid wymaga ulepszeń. Bardziej wylewny był Fin który zdradził, że największy problem leży w balansie, przez co bolid ma duże problemy na zakrętach.

Valtteri Bottas: Jest nad czym pracować, ale towarzyszy nam dobre odczucie w tym sensie, że bolid wydaje się mieć potencjał. Musimy dokonać ulepszeń. Trochę zmagaliśmy się w ciągu tygodnia ze znalezieniem dobrego balansu dla wszystkich zakrętów. Na jednych łukach auto zachowywało się dobrze, na innych były problemy z balansem, a na jeszcze innych kłopoty przybierały ogromne rozmiary. Na koniec doprowadziliśmy samochód do znacznie lepszego stanu, ale pewne problemy z tym, jak się prowadzi, mogą zostać rozwiązane tylko określonymi poprawkami. Mamy nadzieję zażegnać je wkrótce.

Nieoficjalnie mówi się, że bolid Mercedesa traci na każdym okrążeniu około pół sekundy nad największym rywalem – Ferrari. Niemiecka marka jest niepokonana w F1, odkąd nastała era hybrydowych silników V6 turbo, ale rok 2019 rozpoczęła rozczarowująco.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News