Evoltis – nazwa nowego hybrydowego Subaru?

Evoltis – nazwa nowego hybrydowego Subaru?

Evoltis – nazwa nowego hybrydowego Subaru?

Podaj dalej

Japońska marka podobno rozważa nad nazwą nowego modelu. Nie wiemy jeszcze, czy będzie to pojazd w pełni elektryczny, czy raczej hybryda plug-in. Tak czy inaczej warto trochę po spekulować.

Chociaż nazwa Evoltis nie brzmi tak ujmująco, jak Avensis (Toyota) lub Magentis (Kia), to przynajmniej nie jest tak dziwna i złożona jak Levorg (połączenie trzech słów). Z drugiej strony, podczas wybierania imienia dziecka, zawsze powinniśmy próbować sobie wyobrazić, w jaki sposób jego imię będzie używane przy próbach śmiesznych prowokacji. Jednak to już pozostawiamy waszej wyobraźni.

Wzmianka o nazwie Evoltis pojawiła się w wykazach Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, a zgłoszona została dopiero w dniu 26 marca. Nie wiemy jeszcze, czy nazwa Evoltis będzie oznaczać cały pojazd lub jego hybrydową technologię, a nawet czy w ogóle zostanie wykorzystana. Car & Driver donosi, że Subaru of America nie skomentowało tej kwestii, gdy ich o nią zapytano.

Subaru w ubiegłym roku zapowiadało elektryczny samochód, który miał się pojawić w tym roku. Niestety producent nie sprecyzował czy to będzie pojazd typu EV, czy hybryda. Pozostało nam czekać na oficjalne informacje i mieć nadzieję, że bez względu na ostateczny napęd nowego samochodu będzie on napędzany przez wszystkie 4 koła, jak na Subaru przystało.

Tagi: Subaru, Evoltis, hybryda, samochody elektryczne, elektromobilność,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News