Eric Camilli poprowadzi VW Polo R5 podczas debiutu w Rajdzie Hiszpanii

Eric Camilli poprowadzi VW Polo R5 podczas debiutu w Rajdzie Hiszpanii

12 interakcji
Eric Camilli poprowadzi VW Polo R5 podczas debiutu w Rajdzie Hiszpanii

Podaj dalej

Volkswagen Motorsport potwierdził nazwisko jednego z kierowców, który poprowadzi Polo R5 debiutujące w WRC 2 podczas Rajdu Katalonii. Będzie nim Francuz Eric Camilli, który w ubiegłym roku był wice-mistrzem świata w tej kategorii.

31-letni kierowca z Nicei jest pierwszym, oficjalnie potwierdzonym kierowcą przez niemiecki zespół fabryczny. Na swoim koncie ma występy zarówno w głównej serii Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC, jednak do tej pory najwięcej występów zanotował w serii WRC 2. W 2017 zdobył tytuł wice-mistrzowski a jeśli chodzi o wybór VW, decyzja wydaje się być najbardziej rozsądna. Francuz miał czynny udział w rozwoju Polo R5, testując nową broń Volkswagena głównie na drogach asfaltowych.

W tym roku Camilli, pilotowany przez Benjamina Veillasa zaliczył dwie rundy w WRC 2, ostatnią w Rajdzie Niemiec, której nie ukończył z powodu awarii alternatora w Fordzie Fiesta R5.

Eric Camilli, Volkswagen Motorsport: Jestem zachwycony, że mogę poprowadzić Polo R5 podczas premiery. Po roku intensywnych testów, także z moim udziałem, taka szansa powoduje u nas wielką motywację do osiągnięcia zadowalającego wyniku podczas Rajdu Hiszpanii. Mam nadzieję, że w Katalonii razem z Benjaminem zaprezentujemy się jak z najlepszej strony oraz pokażemy potencjał samochodu.

Volkswagen Motorsport potwierdził kilka dni temu, że w debiucie rajdowej wersji Polo R5 do dyspozycji odda dwa egzemplarze. Nadal nie jest znana obsada drugiej maszyny, choć w kuluarach mówi się o zakontraktowaniu aktualnego mistrza świata WRC 2, Pontusa Tidemanda. On także brał udział w trakcie testów tego samochodu, jednak na liście życzeń wysoko stoją także akcje Pettera Solberga.

Szef zespołu Sven Smeets na razie nabiera wodę w usta i nie chce zdradzać planów kto otrzyma szansę poprowadzenia drugiego Polo R5 podczas asfaltowo-szutrowej rundy WRC. RallyRACC Catalunya – Rally de Espana odbędzie się w dniach 25-28 października.

Volkswagen pokazał pierwszym klientom co potrafi Polo R5

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News