ERC: Herczig jako pierwszy potwierdza starty w Polo R5

ERC: Herczig jako pierwszy potwierdza starty w Polo R5

15 interakcji
ERC: Herczig jako pierwszy potwierdza starty w Polo R5

Podaj dalej

Węgier wybrał rajdową broń na nadchodzący sezon Rajdowych Mistrzostw Europy. Jego wybór padł na najnowszą propozycję na rynku R5-tek z autorstwa Volkswagen Motorsport. Obsługą egzemplarza Norberta Hercziga zajmie się ekipa Raimunda Baumschlagera (BRR).

Plan Hercziga

43-letni Węgier przy okazji przedstawienia Polo R5 ogłosił swój plan na sezon 2019 European Rally Championship. Mający na swoim koncie do tej pory 15 startów w ERC Herczig, pojedzie cztery rundy asfaltowe i cztery szutrowe.

Punktem kulminacyjnym będzie zapewne dla niego finał przyszłorocznych mistrzostw na Starym Kontynencie, jego domowy Rajd Węgier, który zaplanowano w terminie 8-10 listopada.

Norbert Herczig: Dziewięć lat temu pierwsi pokazaliśmy kibiców na Węgrzech Skodę Fabia. Teraz przyszedł czas na przesiadkę do Polo R5. Argumentem, który zadecydował o zmianie auta to przede wszystkim fakt, że sam Raimund Baumschlager brał czynny udział na etapie jego rozwoju. Uważnie przyglądałem się Volkswagenowi podczas jego udanego debiutu w tegorocznym Rajdzie Katalonii. Jest pod wrażeniem czego dokonali z Polo. Jedyne co mi się nie podobało to oklejenie, nasze prezentuje się zdecydowanie lepiej.

Baumschlager Rallye & Racing zamierza wystawić się w przyszłym sezonie ERC z dwoma egzemplarzami VW Polo R5. Kolegą w zespole Mol Racing Team ma być podobno Albert von Thurn und Taxis.

Petter Solberg kupił VW Polo R5 z Rajdu Hiszpanii. Planuje starty dla siebie i syna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News