Emocjonalny Hundla

Emocjonalny Hundla

Podaj dalej

Robert Hundla, który po raz pierwszy zasiadł na prawym fotelu Grzegorza Grzyba w sezonie 2006 podczas rundy mistrzostw Czech i Słowacji – Rajdu Tatr, nie krył emocji związanych ze zdobyciem tytułu mistrza Polski.

tma_004

Po dzisiejszej publikacji listy zgłoszeń 3. Rajdu Arłamów polski światek rajdów obiegła informacja o zdobyciu mistrzowskiego tytułu przez załogę Grzyb/Hundla. Wszystko to za sprawą nie pojawienia się Jakuba Brzezińskiego na starcie finałowej rundy, dzięki czemu Robert Hundla już dziś mógł świętować swój pierwszy tytuł mistrza Polski.

Co mam powiedzieć… cieszę się! – napisał na swoim profilu społecznościowym doświadczony pilot. – Czekałem na ten tytuł 16 lat, był moim marzeniem i ciężko na niego pracowałem. Poświęciłem rajdom właściwie całe moje dorosłe życie. Niewielu zna historię i cenę jaką płaciłem, płacę i będę płacił za moją pasję.

– Dla wielu z was nic to nie znaczy, ale jednak nikt nigdy nie odbierze mi tego, że jestem mistrzem Polski A.D. 2016.

Robert zakończył swoją wypowiedź emocjonalną dedykacją: – Tytuł dedykuję mojej mamie oraz siostrze Asi… dziękuję, że czuwała i opiekowała się mną, tam z góry, przez te wszystkie lata.

Hundla w tym sezonie przejechał u boku Grześka Grzyba dziewięć rajdów, a Arłamów w przednionapędowym Peugeocie 208 R2 będzie dokładnie dziesiątym startem w roku 2016. Doświadczony duet stawał na podium aż siedem razy (w tym w mistrzostwach Czech), odnosząc trzy zwycięstwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News