Elon Musk znów zaskakuje świat. Tesla zaprojektowała najlepszy układ scalony na świecie

Elon Musk znów zaskakuje świat. Tesla zaprojektowała najlepszy układ scalony na świecie

Podaj dalej

Tesla zaczęła wyposażać swoje pojazdy autonomiczne w chipy własnego projektu. Elon Musk poinformował, ze Tesla nie będzie korzystała już z mikroprocesorów wyprodukowanych przez Nvidia Corp.

Wielki wizjoner motoryzacji w trakcie spotkania z inwestorami poinformował, że choć wydaje się to nieprawdopodobne, to Tesla zaprojektowała najlepszy układ scalony na świecie, a nowy mikroprocesor już zaczyna być montowany w samochodach. Nigdy wcześniej Tesla nie zajmowała się projektowaniem chipów, więc taka informacja jest zaskakująca.

Tesla Model S spłonęła na podziemnym parkingu. Nagranie z monitoringu obiegło świat

Tym samym firma nie będzie korzystała już dostarczanego przez Nvidia sprzętu. Od teraz Tesla jest pod tym względem niezależna i wykorzystuje własne mikroprocesory oraz oprogramowanie niezbędne dla samojezdnych aut. Na bazie powstających chipów w przyszłym roku ma wejść w życie projekt ”robo-taxi”. Chipy opracowane przez Teslę wyprodukowane zostaną przez zakład Samsung Electronics w teksańskim Austin.

Nvidia z uznaniem wypowiedziała się co do ”podniesionej poprzeczki w branży pojazdów autonomicznych”. Zakwestionowała jednak niektóre wypowiedzi Muska jak np. porównywał wydajność całego komputera z wydajnością jednego mikroprocesora.

Tesla ”złapała” złodzieja. Nowoczesny system podbije świat? [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News