Elon Musk szuka do pracy Polaków w Tesla Gigafactory w Berlinie

Elon Musk szuka do pracy Polaków w Tesla Gigafactory w Berlinie

Podaj dalej

W minioną niedzielę grupa ekologów oprotestowała budowę Gigafactory 4 Tesli pod Berlinem z racji tego, że ma zostać wycięta znaczna ilość drzew. Elon Musk jednak niewiele sobie z tego robi, a na oficjalnej stronie Tesli pojawiły się już oferty pracy w tym miejscu. Także dla Polaków.

Na tę chwilę głównie poszukiwani są członkowie kadry kierowniczej, a jedno z pierwszych ogłoszeń dotyczy „koordynatorów rekrutacji”. Wśród wymagań jest przede wszystkim znajomość języków – niemieckiego, angielskiego bądź… polskiego. Jako że granica do Polski wynosi około 70 km, rynek polskich pracowników ma być jednym z tych, który będzie zapełniał Gigafactory.

Niemiecki ”BZ Berlin” pisze wprost, że ”amerykański koncern najwyraźniej jest zainteresowany sporą liczbą pracowników z Polski”. Wśród głównych wymagań jest „paląca chęć pracy w najfajniejszej firmie na ziemi”. Mile widziane jest choć półroczne doświadczenie zawodowe, skończone studia licencjackie bądź magisterskie, a także dobra znajomości programów z pakietu MS Office.

Nie wiadomo na jakie wynagrodzenie będą mogli liczyć pracownicy w Gigafactory 4 na wspomnianym stanowisku. Wiadomo tylko, że czeka na nich sporo różnych dodatków jak m.in. programy emerytalne, programy socjalne, specjalistyczne szkolenia, a także… pakiety akcji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News