Elon Musk: 4 lata to za mało, aby wyprodukować tyle Tesli Cybertruck, ile ludzie chcą już teraz

Elon Musk: 4 lata to za mało, aby wyprodukować tyle Tesli Cybertruck, ile ludzie chcą już teraz

Podaj dalej

Nie da się ukryć, że kontrowersyjna Tesla Cybertruck jest pojazdem, który albo się kocha, albo nienawidzi. Elektryczny pick-up ma już jednak tyly chętnych, że nie będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowania.

Prezes Tesli udzielił wywiadu Gene’owi Munsterowi z Loup Ventures, który zapytał go o liczbę zamówionych Cybertrucków i koszty produkcji. Choć nie otrzymał tak szczegółowych danych, to Elon Musk pobudził wyobraźnię, o jakiej skali zainteresowania mowa.

Zrobił nadwozie Tesli Cybertruck z kartonów i wsadził na Forda F-150. Niektórzy sądzili, że jest prawdziwa

Elon Musk: Nie komentujemy tych szczegółowych liczb, z wyjątkiem tego, że popyt jest o wiele większy, niż moglibyśmy rozsądnie zrealizować w ciągu, nie wiem, trzech lub czterech lat, coś koło tego.

Ostatnia znaną liczbę zamówień na elektrycznego pick-upa poznaliśmy z tweeta Muska, któego opublikował 27 listopada 2019 r. Wówczas pochwalił się, że zarejestrował już 250 tysięcy pre-orderów. Dzieląc to przez 4, Tesla może być w stanie budować ok. 62,5 tys. egzemplarzy rocznie, ale liczba zamówień z pewnością jeszcze wzrosła.

Szybkość produkcji nie zależy jednak od wytworzenia dużej liczby ekscentrycznych linii nadwozia, a baterii, których dostępność nie jest jeszcze możliwa w bardzo szybkim tempie. Z tego względu Tesla wstrzymuje się jeszcze z inauguracją kilku przełomowych projektów, ponieważ one także uzależnione są od dużej dostępności akumulatorów.

Tesla Cybertruck nie będzie mogła jeździć w Europie

Nie zmienia to jednak faktu, że popularność Cybertrucka przerosła nawet wybujałe oczekiwania 48-latka. – Nigdy nie widziałem takiego poziomu popytu – wyznał Musk. – W zasadzie nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego. Myślę, że zarobimy tyle, ile będziemy w stanie sprzedać przez wiele lat. Sprzedamy tyle, ile możemy. To będzie kompletny odlot!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News