Elfyn Evans testował 400 m pod ziemią

Elfyn Evans testował 400 m pod ziemią

Elfyn Evans testował 400 m pod ziemią

Podaj dalej

Ford zaprezentował oryginalną formułę do sprawdzenia osiągów Fiesty ST. Zjechał z nią do kopalni soli i dał pod opiekę kierowcy WRC, Elfynowi Evansowi. Jazdy zostały uwiecznione na filmie.

W części jednej z największych kopalni soli w Europie marka Ford kręciła kolejny swój spot reklamowy o wyjątkowych szlakach drogowych. Tytuł nowego projektu o nazwie „Undertrack” ukazuje samochód, który porusza się w obrębie 60-kilometrowej sieci kopalnianych tuneli.

Zdjęcia odbyły się w sekretnej lokacji, z kierowcą WRC Elfynem Evansem za kierownicą Fiesty ST, którą zmusza do poślizgów, slajdów i skoków w kopalnianym pyle. Dźwięk 200‑konnego, 1.5‑litrowego silnika EcoBoost nabiera w tym otoczeniu niezwykłej siły, odbijany i zwielokrotniony przez ściany wąskiego tunelu wjazdowego.

Elfyn Evans, fabryczny kierowca M-Sport WRT: Sól jako nawierzchnia zachowuje się jak drobny żwir, jest dość śliska, aby budzić respekt, zwłaszcza kiedy jedziesz na oponach drogowych. Spodziewałem się, że to sceneria budząca klaustrofobię, ale w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie, to wspaniałe miejsce, aby cieszyć się nową Fiestą ST.

W serialu Najwspanialsze europejskie szlaki drogowe wystąpiła cała gama samochodów Ford Performance – w tym Ford GT, Ford Focus RS i Ford Mustanga Cabrio.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News