Elektryki przyczynią się do wzrostu bezrobocia?

Elektryki przyczynią się do wzrostu bezrobocia?

Elektryki przyczynią się do wzrostu bezrobocia?

Podaj dalej

Nie jest tajemnicą, że konstrukcja samochodu elektrycznego jest znacznie prostsza niż auta z tradycyjnym napędem. Właśnie dlatego niemieckie związki zawodowe obawiają się zwolnień dużej ilości osób zatrudnionych w przemyśle motoryzacyjnym.

W Niemczech w branży motoryzacyjnej pracuje około 840 tys osób. Mniej więcej 210 tys zajmuje się segmentem napędów. Według badań przeprowadzonych przez Instytut Fraunhofera do 2030 roku, co drugie stanowisko zostanie w jakiś sposób dotknięte przez elektromobilność.

Pracę może stracić nawet 75 tysięcy ludzi przy założeniu, że za 12 lat niemieckie koncerny będą produkować 25 procent aut elektrycznych, 15 procent hybryd i 60 procent samochodów spalinowych.

Rozwój przemysłu związany z elektromobilnością, owszem, stworzy nowe stanowiska w segmencie silników i baterii, będzie ich jednak mniej. Bierze się to z faktu, że elektryki są prostsze w konstrukcji. Według przedstawiciela VW ich złożenie zajmuje o 30 procent mniej czasu niż w wypadku samochodów spalinowych.

Źródło: elektrowoz.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News