Elektryczny Volkswagen

Elektryczny Volkswagen

Podaj dalej

Podczas rozpoczynającego się salonu motoryzacyjnego w Paryżu, niemiecki koncern pokazał koncepcyjnego Volkswagena I.D. Auto, które na rynku ma pojawić się w 2020 roku, jest początkiem nowej drogi tej marki. Firma z Wolfsburga chce stworzyć całą rodzinę elektrycznych Volkswagenów.

volkswagen-id-2

Wersja produkcyjna, która pojawi się za cztery lata będzie pierwszym pojazdem zbudowanym z wykorzystaniem nowej platformy MEB. Elektryczny model I.D. wielkością będzie przypominał obecnego Golfa. Długość wynosić będzie 4,2 m, czyli o 152 mm mniej niż wspomniany wcześniej model niemieckiej marki. Wnętrze będzie przestronne. To za sprawą braku silnika spalinowego, który zajmuje dużo miejsca.

volkswagen-id-3

Elektryczny silnik trakcyjny o mocy 168 KM umieszczono w tylnej części auta, który za pośrednictwem jednostopniowej przekładni głównej napędza koła tylnej osi. Baterie akumulatorów znajdują się pod podłogą, dzięki temu rozkład mas samochodu jest niemal idealny. Volkswagen I.D. będzie oferowany w kilku wersjach o różnej pojemności baterii. Zasięg wynosić będzie od 400 do 600 km. Prędkość maksymalna elektrycznego modelu to 160 km/h, a 100 km/h osiągniemy w 8 sekund.

volkswagen-id-4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News