Elektryczny SUV Forda inspirowany Mustangiem za dwa lata

Elektryczny SUV Forda inspirowany Mustangiem za dwa lata

Elektryczny SUV Forda inspirowany Mustangiem za dwa lata

Podaj dalej

Ford pracuje nad w pełni elektrycznym SUV-em. Samochód ma zadebiutować na rynku w 2020 r. i stylistyką nawiązywać do sportowego Mustanga.

Nowy SUV będzie pierwszym modelem zespołu Ford Team Edison, stworzonego przez amerykańskiego producenta po to, by rozwijać światową gamę zelektryfikowanych samochodów Forda.

Dyrektorem ds. globalnego rozwoju produktu w interdyscyplinarnym zespole Ford Team Edison, powołanym w nowych biurach w centrum Detroit, jest Darren Palmer. Zespół uzyskał akceptację działania w nietypowy, nowatorski sposób, który pozwoli rozwijać rynek pojazdów elektrycznych i usuwać ograniczenia na drodze jego wzrostu.

Darren Palmer, dyrektor Ford Team Edison: Użytkownicy pojazdów elektrycznych inwestują w przyszłość, a nasz zespół skupia się w stu procentach nie tylko na dostarczaniu aut, które pokochają, ale także na zapewnianiu im całego ekosystemu pojazdów elektrycznych, który działa bez zarzutu.

W pełni elektryczny SUV Forda, inspirowany liniami Mustanga pojawi się w 2020 r. Producent spod znaku błękitnego owalu zapewnia, że nowy model będzie zdolny przejechać do 482 km na jednym ładowaniu.

Ford przeznaczy 11 miliardów dolarów na wprowadzenie na rynek 16 w pełni elektrycznych pojazdów oraz poszerzenie do roku 2022 globalnej gamy aut zelektryfikowanych do 40 modeli.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News