Elektryczny śmigłowiec SureFly wykonał swój pierwszy lot

Elektryczny śmigłowiec SureFly wykonał swój pierwszy lot

Elektryczny śmigłowiec SureFly wykonał swój pierwszy lot

Podaj dalej

Elektromobilność to nie tylko elektryczne samochody, ale także inne pojazdy, jak np. motocykle, quady, czy helikoptery. Ten ostatni noszący nazwę SureFly dopiero co wykonał swój pierwszy lot.

Mimo tego, że pierwszy lot został opóźniony o kilka miesięcy od planowanej daty, to w końcu grupa Workhorse Group przeprowadziła pierwszy test latania. Hybrydowy, elektryczny helikopter uniósł się w powietrze dosłownie na kilkanaście sekund, żeby po chwili wylądować.

Lot był kilkusekundowy dlatego, że maszyna jest nadal w fazie budowy i testów. Gdyby coś poszło nie tak, to helikopter spadając z takiej wysokości nie odniósłby dużych start, na które konstruktorzy nie mogą sobie pozwolić.

Wszystkie silniki tej wyjątkowej latającej maszyny są elektryczne, a dodatkowo posiada ona wbudowany generator, który wytwarza energię elektryczną, aby je zasilać. SureFly liczy na zasięg wynoszący około 70 mil, czyli trochę ponad 120 km. Według producenta helikopter jest łatwy w obsłudze i bardzo wszechstronny, dzięki czemu w przyszłości znajdzie się dla niego wiele zastosowań.

Tagi: SureFly, helikopter, pojazdy elektryczne, elektromobilność,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News