Elektryczny Renault Zoe wkrótce w Genewie

Elektryczny Renault Zoe wkrótce w Genewie

Podaj dalej

Dotychczas mogliśmy słyszeć tylko pogłoski na temat nowego samochodu elektrycznego ze stajni Renault. Teraz mamy już oficjalną informację, iż model Zoe R110 zostanie zaprezentowany na marcowych targach w Genewie.

Samochód wyposażony jest w silnik elektryczny skonstruowany przez Renault. Stąd oznaczenie modelu zaczynające się od litery „R”. Auto ma posiadać 110 koni mechanicznych. Ładowanie ma odbywać się z maksymalną mocą 22 kilowatów, czyli tak samo, jak w przypadku poprzednich modeli. Zoe niestety nie będzie posiadać złącza CSS Combo 2 służącego do szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Zasięg tego pojazdu ma wynieść 300 kilometrów według cyklu WLTP. Pojemność baterii również pozostała identyczna jak w poprzednich modelach, czyli 41 kWh. Realnie pozwoli ona na pokonanie około 250 kilometrów.

Ciekawostką jest, że samochód jako jedyny będzie dostępny w kolorze purpurowym wraz z purpurowymi wstawkami we wnętrzu pojazdu. Dokładana data jego premiery to 8-18 marca tego roku. Auto również już od marca będzie można zamawiać w salonach.

Tagi: Renault Zoe, premiera 2018, Genewa, samochody elektryczne

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News