Elektryczny Mustang. Mamy najstarsze samochody w Unii. Fabrycznie nowe BMW z lat 90-tych. Wraca zniżka za kartę PZM

Elektryczny Mustang. Mamy najstarsze samochody w Unii. Fabrycznie nowe BMW z lat 90-tych. Wraca zniżka za kartę PZM

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Pierwszy egzemplarz Toyoty Supry trafi na aukcję

Nowa Toyota Supra 2020 w wersji produkcyjnej zostanie pokazana światu po raz pierwszy 14 stycznia 2019 roku na targach motoryzacyjnych w Detroit. Pięć dni później zakończy się aukcja pierwszego na amerykańskim rynku egzemplarza nowego modelu, która wesprze organizacje charytatywne (czytaj więcej).

Przerobili Forda Mustanga z 1967 roku na elektryka

Oto elektryczny Ford Mustang pierwszej generacji. Na dodatek z Rosji. Na pierwszy rzut oka może zakrawać na kuriozum, ale 840 KM i 700 Nm momentu obrotowego brzmią poważnie (czytaj więcej).

Ceny nowej Supry mają być „akceptowalne” dla klientów

Już niebawem na salonie w Detroit zadebiutuje długo wyczekiwany, kultowy model Toyoty. Jednym z najbardziej interesujących pytań na temat nowej Supry jest cena tego sportowego modelu. Przedstawiciele japońskiego koncernu zapewniają, że będzie „akceptowalna” dla przyszłych klientów (czytaj więcej).

Starsi kierowcy pod lupą rządu i UE. Nadchodzą przełomowe zmiany?

Kierowcy w sędziwym wieku na chwilę obecną nie muszą odbywać żadnych dodatkowych badań ani szkoleń. Może się to jednak zmienić w najbliższych miesiącach (czytaj więcej).

Jeździmy jednymi z najstarszych samochodów w Unii

Polska to samochodowy skansen. Mimo, że jeździmy coraz nowszymi samochodami, wciąż jednak znajdujemy się na szarym końcu Europy (czytaj więcej).

Autostradowa rewolucja w Niemczech

Niemieckie autostrady chwalone są w całej Europie. Po pierwsze na większości z nich nie obowiązują ograniczenia prędkości, a po drugie są darmowe. Potwierdziły się jednak istotne zmiany, które planowano już wcześniej (czytaj więcej).

W Katowicach otwarto salon sprzedaży marki Alpine

Kultowa marka Alpine, która w zeszłym roku zawitała do Polski, doczekała się reprezentacyjnego salonu. W Katowicach rozpoczął działalność salon sprzedaży Alpine. W Polsce zamówiono dotychczas 29 Alpine, z czego 20 wydano już klientom (czytaj więcej).

Volvo będzie nagrywać twarz i zachowanie kierowcy dla jego dobra

Posiadanie kamery w samochodzie dziś już nikogo nie dziwi – oprócz tych wspomagających parkowanie w zatłoczonych centrach miast, mamy też kamery monitoringu, czy kamery nagrywające naszą jazdę, pełniące rolę ubezpieczenia w razie wypadku drogowego. Volvo zamierza wprowadzić w tym segmencie małą rewolucję (czytaj więcej).

Produkcja Pandy jednak nie wróci do Tychów, ogromne straty FCA

Nie ustają spekulacje, jakoby grupa Fiat Chrysler Automobiles miała rozpocząć produkcję zupełnie nowych modeli Jeepa i Alfy Romeo we Włoszech. Producent chce, aby fabryki w których brakuje zadań ruszyły znów pełną parą i podniosły profity uzyskiwane na terenie Europy (czytaj więcej).

Nowe limuzyny dla rządu. Wybrano droższą opcję

Jak wcześniej informowaliśmy SOP, czyli dawny BOR, kupuje nowe samochody do wożenia rządowych oficjeli. Na dwie limuzyny marki BMW chce wydać 1,17 mln zł. Co ciekawe, wcześniejszy plan zakładał kwotę znacznie mniejszą (czytaj więcej).

Na morzu płonie ponad 3000 nowych samochodów

Na Pacyfiku doszło do tragicznego wypadku. Około 1800 mil na północny-zachód od wyspy Oahu zapalił się potężny samochodowiec Sincerity Ace. Wiadomo już, że zginęły co najmniej cztery osoby (czytaj więcej).

W Bułgarii odnaleziono 11 fabrycznie nowych BMW z lat 90-tych

Takie odkrycia najczęściej zdarzają się w Stanach Zjednoczonych i Japonii, tymczasem w Bułgarii stary magazyn skrywał prawdziwą gratkę dla fanów niemieckiej motoryzacji (czytaj więcej).

Tankowanie w strefie euro zaczyna być tańsze niż w Polsce

Tankowanie paliw nad Wisłą przestało być opłacalne. Co interesujące, niższe ceny kierowcy zobaczą tuż za zachodnią granicą. Z kolei w Barcelonie za litr oleju napędowego bez większych problemów zapłacimy poniżej 4,50 zł/litr, czyli o ponad 50 gr taniej niż przeciętnie w Polsce. Wszystko za sprawą utrzymywania przez krajowych detalistów nienaturalnie wysokich cen paliw (czytaj więcej).

Nowa oferta ubezpieczeń dla starszych pojazdów od PZM

Polski Związek Motorowy znów oferuje tańsze ubezpieczenia dla starszych pojazdów. Po wycofaniu się PZU, Związkowi udało się porozumieć z innym ubezpieczycielem (czytaj więcej).

TOP 5 rasowych GT, które kupisz w Polsce

Mocne jednostki napędowe, luksusowe wyposażenie zapewniające komfort podróży i niezwykła stylistyka nadwozia – luksusowe samochody typu gran turismo to segment, w którym cena gra drugorzędną rolę. Ile kosztują w Polsce takie auta? Oto 5 przedstawicieli tego gatunku z najlepszym rodowodem (czytaj więcej).

Kar za cofanie liczników nie ma i nie będzie

Rząd bardzo stanowczo serwował nam szereg zapowiedzi, dotyczących kar za cofanie liczników. Nowe przepisy miały wejść w tym roku, tymczasem słuch o nich zaginął (czytaj więcej).

Nowa Toyota RAV4 już dostępna w przedsprzedaży

7 grudnia ruszyła przedsprzedaż nowej Toyoty RAV4. Piąta generacja modelu będzie oferowana w Europie z napędem hybrydowym i silnikiem benzynowym 2,0 l (czytaj więcej).

Utrata wartości auta. Ile tracimy kupując nowe samochody?

Analitycy carsmile.pl zestawili 10 najchętniej wybieranych aut przez Polaków ze średnią utratą wartości tych modeli w ciągu pierwszych 3 lat użytkowania. Informacje o najchętniej wybieranych pojazdach zaczerpnięto z CEPiK. Dotyczą one okresu styczeń-listopad ub.r. Szacunki odnośnie utraty wartości pochodzą z Eurotaxu (czytaj więcej).

Policyjne BMW w końcu pozytywnie wykorzystane

Policjanci z wydziału ruchu drogowego pilotowali przez 50 kilometrów samochód lekarza. Mężczyzna spieszył się na pilną, skomplikowaną operację do jednego z warszawskich szpitali (czytaj więcej).

Ile kilometrów nowych dróg wybudowano w 2018 r.?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) chwali się statystykami za realizację projektów w poprzednim roku. O pełnej satysfakcji raczej nie ma co mówić, chociaż każde kolejne kilometry dróg w kraju są na wagę złota. Dzieląc dotychczasowy wynik na lata, okazuje się, że powstało mniej więcej tyle co w poprzednich (czytaj więcej).

Po zakończeniu sądowego zakazu, zdawał egzamin po pijaku

42-letni kursant postanowił podejść do egzaminu na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zdawał egzamin ponownie po zakończeniu sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Wcześniej utracił uprawnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości (czytaj więcej).

Wydał na egzaminy ponad 20 tysięcy złotych i dalej nie ma prawa jazdy

Co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnym nieszczęśniku, który po wielokroć próbuje zdobyć prawo jazdy. Jednak w tym przypadku ten rekord będzie trudny do pobicia. Z jednej strony może się on wydawać absurdalnie śmieszny, z drugiej może budzić współczucie (czytaj więcej).

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News