Elektryczny i autonomiczny Audi Aicon dotarł do Polski

Elektryczny i autonomiczny Audi Aicon dotarł do Polski

Elektryczny i autonomiczny Audi Aicon dotarł do Polski

Podaj dalej

We wnętrzu Starego Browaru w Poznaniu, odbył się przedpremierowy, ekskluzywny pokaz koncepcyjnego, elektrycznego i autonomicznego pojazdu spod znaku czterech pierścieni, czyli Audi Aicon.

Poznański Stary Browar to miejsce kojarzące się z promocją sztuki i nowoczesnego designu. Tym razem był scenerią przedpremierowego, ekskluzywnego pokazu studyjnego modelu Audi Aicon. Prace nad samochodem trwały kilka lat, a jego projektanci w wizjonerski sposób zmierzyli się z koncepcją połączenia innowacyjnego napędu, komfortu podróżowania, cyfryzacji oraz równowagi środowiskowej. Audi Aicon to pojazd przyszłości. Nie wymaga on kierowcy ani montażu oraz używania pedałów. Jego koncepcja stylistyczna, to czterodrzwiowe coupé z układem siedzeń 2+2, a elektryczny napęd pozwala na pokonanie ponad 800 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora.

Karoseria i wygląd zewnętrzny pojazdu są stylistycznym dziełem Bogusława Parucha, polskiego projektanta pracującego w AUDI AG. Bogusław Paruch, który był gościem specjalnym pokazu, opowiedział o stylistycznej koncepcji pojazdu, kulisach jego powstania oraz swej pracy przy jego tworzeniu.

Projektanci tworzący Audi Aicon musieli pamiętać o tym, by taki futurystyczny pojazd wyglądał estetycznie i sportowo. Bo Audi jest przede wszystkim marką sportową – powiedział Leszek Kempiński, PR manager Audi.

Naszym zadaniem było stworzenie takiej architektury tego samochodu, by sam jego kształt komunikował również to, że jest to pojazd elektryczny i autonomiczny – dodał Bogusław Paruch.

Audi Aicon zawitał do Poznania na dłużej. Po pokazie Audi Night w Starym Browarze, przeniósł się do pawilonu 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie został jedną z głównych atrakcji ekspozycji czterech pierścieni podczas Poznań Motor Show 2018.

Tagi: Audi Aicon, samochody elektryczne, samochody autonomiczne, elektromobilność, Poznań Motor Show,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News