Elektryczny ekosystem Nissana doceniony na targach EkoFlota

Elektryczny ekosystem Nissana doceniony na targach EkoFlota

Podaj dalej

Elektromobilność to nie tylko samochody elektryczne, ale również cały wspierający je ekosystem tworzony przez infrastrukturę oraz technologie integrujące pojazdy z ich otoczeniem.

Nissan, jako światowy lider w segmencie pojazdów zeroemisyjnych, już dzisiaj odpowiada na wyzwania przyszłości oferując szereg nowoczesnych rozwiązań docenianych nie tylko przez klientów, ale również niezależnych ekspertów.

Doskonałym przykładem jest nowy Nissan LEAF nagrodzony podczas targów EkoFlota statuetką za Pojazd Ekologiczny Roku w kategorii pojazdów osobowych do 3,5 t oraz system V2G, który okazał się najlepszy w kategorii Ekologiczne Rozwiązanie Roku.

Głównym bohaterem w elektromobilnym świecie marki jest oczywiście nowy Nissan LEAF – ikona Inteligentnej Mobilności Nissana. Druga generacja najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie definiuje sposób, w jaki producent widzi kierunek rozwoju motoryzacji w trzech głównych obszarach – tego jak pojazdy są napędzane, jak się prowadzą i w jakim stopniu są zintegrowane z otoczeniem.

Nowy Nissan LEAF oferuje realny zasięg na jednym ładowaniu wynoszący 270 km w cyklu mieszanym oraz blisko 400 km w cyklu miejskim. Samochód został wyposażony także w szereg innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest system ProPILOT, który wspomaga kierowcę podczas podróżowania drogami szybkiego ruchu pozwalając na utrzymywanie prędkości oraz dystansu od poprzedzającego pojazdu, a także automatycznie utrzymujący samochód pośrodku obranego pasa ruchu.

Następnym bardzo przydatnym rozwiązaniem jest system e-Pedal, który umożliwia płynne przyspieszanie i hamowanie nawet do pełnego zatrzymania pojazdu tylko i wyłącznie za pomocą jednego pedału – pedału przyspieszenia. W nowym Nissanie LEAF dostępna jest także opcjonalnie funkcja w pełni autonomicznego parkowania – system ProPILOT Park.

Elektryczny ekosystem Nissana doceniony na targach EkoFlota

Kolejnym elementem w realizacji planów Nissana w zakresie wdrożenia inteligentnej mobilności jest system Vehicle-to-Grid (V2G), który umożliwia dwukierunkowy przesył energii pomiędzy pojazdem a siecią elektroenergetyczną. W rezultacie właściciel elektrycznego Nissana może ładować samochód poza godzinami szczytu, a następnie zużyć zgromadzoną w akumulatorze energię na potrzeby gospodarstwa domowego albo odsprzedać prąd z zyskiem do sieci. W połączeniu z systemem magazynowania energii xStorage oraz panelami fotowoltaicznymi kierowca zyskuje nie tylko możliwość darmowej jazdy swoim elektrycznym Nissanem, ale wręcz zarabiania na nim.

Nagrody EkoFlota przyznawane są w ramach corocznych targów „Ekoflota. Innowacje. Ekologia. Mobilność” organizowanych przez magazyn Menadżer Floty. W ramach konkursu nagrodzone zostały najbardziej ekologiczne i innowacyjne pojazdy oraz rozwiązania dla flot w 2018 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News