Elektryczne Zoe trafiły do urzędu miasta w Madrycie

Elektryczne Zoe trafiły do urzędu miasta w Madrycie

Podaj dalej

Koncern Renault przekazał madryckiemu ratuszowi partię kolejnych 40 samochodów ZOE, która dołączy do floty już użytkowanej przez miasto.

Władze hiszpańskiej stolicy zamówiły samochody w ramach realizacji planu poprawy jakości powietrza „Plan A de Calidad del Aire”, który zakłada wprowadzenie zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu mobilności.
Użytkownikiem nowej floty 62 samochodów będzie lokalny wydział środowiska.

W 2018 roku ZOE powróciło na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Hiszpanii. Łącznie auto znalazło ponad 2 000 nabywców, co zapewniło wzrost sprzedaży o 25% w stosunku do 2017 roku. Udział elektrycznego modelu Renault w tym segmencie rynku osiągnął 30%.

Od debiutu w 2013 roku, model ZOE jest w grupie najchętniej kupowanych w Hiszpanii samochodów zeroemisyjnych. Ogółem po tamtejszych drogach jeździ już ponad 4 000 takich aut.

ZOE jest też dobrze znany mieszkańcom Madrytu dzięki sukcesowi systemu carsharingowego „Ziti”, z którego tylko w ciągu pierwszego roku funkcjonowania skorzystało ponad 165 000 użytkowników.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News