Elektryczne samochody dołączyły do floty Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie

Elektryczne samochody dołączyły do floty Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie

Podaj dalej

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie konsekwentnie kontynuuje unowocześnianie swojej floty i rozszerza ją o samochody elektryczne. Zarząd dąży do tego, aby zastępować wyeksploatowane auta spalinowe samochodami z napędem elektrycznym.

Instytucja wycofuje się z dofinansowania kosztów paliwa, zachęcając pracowników, którzy nie potrzebują auta do codziennych obowiązków, aby korzystali z komunikacji miejskiej. Polityka proekologiczna warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich obejmuje nie tylko zakup aut elektrycznych, ale również elektrycznych rowerów.

Zarząd Dróg Miejskich wykorzystuje zakupione auta elektryczne do codziennej pracy, m.in. patrolowania ulic, kontroli oznakowania i oświetlenia. Elektryczne Renault ZOE pozwala przemieszczać się po mieście bez emisji CO2, bez hałasu silnika i bez konieczności zmiany biegów.

Obecnie ZOE jest samochodem elektrycznym o największym zasięgu na jednym ładowaniu (300 km w warunkach rzeczywistych). Zasięg Kangoo Z.E. wynosi 270 km w cyklu NEDC, czyli 200 km w rzeczywistych warunkach użytkowania w cyklu dostawczym i jest największym zasięgiem na rynku furgonetek z napędem elektrycznym.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News